o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Sejm zdecydował. Poseł PiS powołany na Rzecznika Praw Obywatelskich

27
Podziel się

W czwartek w Sejmie odbyło się głosowanie w sprawie wyboru kandydata na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Powołany został na to stanowisko poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Wybór ten musi jeszcze zatwierdzić Senat.

Sejm zdecydował. Poseł PiS powołany na Rzecznika Praw Obywatelskich
Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski został wybrany przez Sejm na Rzecznika Praw Obywatelskich. (PAP, Leszek Szymański)
bEDANTat

W czwartek 15 kwietnia posłowie po raz czwarty wybierali nowego Rzecznika Praw Obywatelskich. Posłowie mogli głosować na trzech kandydatów: Piotra Ikonowicza zgłoszonego przez Lewicę, Sławomira Patyrę zaproponowanego przez kluby Koalicji Obywatelskiej i Koalicji Polskiej oraz posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego.

W sejmowym głosowaniu wzięło udział 452 posłów. Kandydaturę Bartłomieja Wróblewskiego poparło 240 posłów, sprzeciw zgłosiło 201, a 11 wstrzymało się od głosu. Zgodnie z przepisami wybrany kandydat musi być zaakceptowany przez Senat. Na wydanie decyzji ma 30 dni.

bEDANTav

Posłowie już trzy razy próbowali wybrać następcę Adama Bodnara. Jego kadencja upłynęła we wrześniu ubiegłego roku. W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że "przepis, który pozwala pełnić obowiązki RPO po upływie kadencji do czasu objęcia stanowiska przez następcę, jest niezgodny z konstytucją".

Zobacz także: Werdykt TK ws. Adama Bodnara. Prof. Ewa Łętowska wytknęła absurd
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDANTaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
szewc
5 miesięcy temu
Pis musi zapomnieć o swoim człowieku w biurze RPO. Senat w obecnym kształcie na pewno nie zaakceptuje kandydatury Bartłomieja Wróblewskiego. Ta swego rodzaju telenowela będzie trwać dalej, do końca świata i nawet może 1. dzień dłużej.
sztuba
5 miesięcy temu
BYLY POSEL PIS TAK DLA SCISLOSCI KTORY JEST KANDYDAT APOLITYCZNY PROSZE WSKAZAC
LLLLLLL
5 miesięcy temu
Czy w tym PISIE to jest ktoś normalny?
bEDANTaX
Iiiii
5 miesięcy temu
Kto wygrał wybory ten sobie wybiera. Kto przegrał niech nie marudzi tylko program SOBIE wymyśli nirmalny. Odsunięcię wygranych to co to za program!!!
Alpinista
5 miesięcy temu
Zastanawiające jest to jak ten człowiek wlazł na Everest chyba go wnieśli bo po budowie ciała to maksymalnie widzę go na Babiej górze zapewne ma Vo2max na poziomie 60 hihi i przebiegł ze 3 maratony
Jzjkska
5 miesięcy temu
PiS jest gorszy od zaborów i 2 wojen.
Jogibabu
5 miesięcy temu
Do wszystkich przeciwników Pana Bodnara.:Rozpędźcie się jak możecie najszybciej i walnijcie barana w słup oświetleniowy. Może to rozjaśni Wam rozum.Boże coś Polskę.....
gość
5 miesięcy temu
Jaki z niej profesor ,ona wie co bełkocze.
Cezaryk
5 miesięcy temu
Ziszcza się Marzenie Prezesa. W przedpokoju zagraconej willi, przysiadając na szczotce do butów i torbie kociej karmy, stoją grzecznie w kolejce: Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy i RPO. Po trawniku hasają beztrosko premier i posłowie. Jedyny Przedstawiciel Narodu przed furtką czyści buty na wizytę o nogawki spodni, a Szanowny Szef Porozumienia popyla z miotłą w roli ciecia i udaje, że broni mu dostępu do Naczelnika. Istny Raj. Gratuluję Obywatelom Rzeczypospolitej. Macie tyle, na ile zasługujecie.
goral
5 miesięcy temu
to korea czy rosja sie robi w Polsce
Betty
5 miesięcy temu
Bodnar byl jednym z lepszych rzeczników, niewygodny dla PiSu,bo bronił myślących inaczej niż słońce narodu. Ten nowy wiadomo,że będzie klaskać u Kaczora.Masakra.
ip123
5 miesięcy temu
Nie powołany a nominowany.
Lilla Kozakie...
5 miesięcy temu
Ale fajne jajeczko
bEDANTaP
troll
5 miesięcy temu
popieram
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić