aktualizacja 

Sekretarz Generalny NATO o "zemście" za Nawalnego

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w rozmowie z Radiem Liberty przypomniał o pilnej potrzebie ciągłego wspierania Ukrainy. Podkreślił też, że wie, jaki jest najlepszy sposób na uczczenie pamięci o Aleksieju Nawalnym.

Sekretarz Generalny NATO o "zemście" za Nawalnego
Sekretarz Generalny NATO o "zemście" za Nawalnego (Twitter)

Stoltenberg udzielił wywiadu dziennikarce Radia Liberty. Norweski polityk podkreślił, jak "pilna (jest) potrzeba wsparcia Ukrainy. By zapewnić, że Rosja nie podejmie dalszych działań przeciwko Ukrainie, a Ukraina będzie w stanie wyzwolić więcej terytorium".

Sekretarz generalny NATO dodał że wie, jaki jest najlepszy sposób uczczenia pamięci o Aleksieju Nawalnym. Jego wypowiedź publikuje na Twitterze Anton Heraszczenko doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Najlepszym sposobem na uhonorowanie Nawalnego jest upewnienie się, że Rosja nie wygra na Ukrainie - powiedział Stoltenberg.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wielkie protesty w kraju NATO. Koktajle Mołotowa poszły w ruch

Stoltenberg nieustannie przypomina, że konflikt wywołany przez Rosjan w Europie ma wpływ na geopolitykę na całym świecie. Norweg bez przerwy lobbuje za zwiększeniem wsparcia dla Ukrainy przez Europę i Stany Zjednoczone.

Nie inaczej było tym razem. Sekretarz generalny NATO przywołał przykład Szwecji, która w tym tygodniu zadeklarowała pakiet pomocy Ukrainie o wartości ponad 600 milionów dolarów. Można to odczytać jako nacisk na Stany Zjednoczone.

Dobre wieści to, że dosłownie kilka dni temu Szwecja ogłosiła pomoc w postaci 600 milionów. W tym łodzie bojowe, wyrzutnie obrony przeciwlotniczej i dużo amunicji - powiedział Stoltenbert w wywiadzie dla Liberty Radio.

Przypomnijmy, że w USA sytuacja dotycząca pomocy Ukrainie jest patowa. Prezydent Biden wzywa Kongres do uchwalenia nowego pakietu pomocy — na który od dawna czeka Kijów. Wszystko jest w rękach kongresmenów. Część republikanów jest przeciwko.

I dlatego nie przez przypadek Stoltenberg przywołuje pamięć o zamordowanym kilka dni temu Aleksieju Nawalnym. Ma nadzieję, że zobrazowanie jak brutalna jest polityka Kremla. I do jak drastycznych i niedemokratycznych metod Putin jest się w stanie posunąć, by dalej sprawować władze. Sekretarz generalny NATO liczy, że zmusi amerykański Kongres do działań i konkretnej odpowiedzi.

Autor: BAN
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić