aktualizacja 

Seniorka skorzystała z reklamy. Straciła fortunę

71

Ogromne pieniądze straciła seniorka z powiatu kamiennogórskiego, która skorzystała z reklamy w social mediach zachęcającej do inwestycji w akcje stacji paliw. Wpłacona kwota miała powrócić na jej konto, jednak tak się nie stało, a kontakt z rzekomym "maklerem" się urwał. Kamiennogórscy policjanci ostrzegają, by nie dać się nabrać na "cudowne" oferty internetowe.

Seniorka skorzystała z reklamy. Straciła fortunę
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Oszustwa internetowe w obecnym świecie są na porządku dziennym, dlatego że spędzamy sporo czasu w sieci. Kluczem, aby nie paść ofiarą oszustwa jest dokładne sprawdzanie stron, czy ofert internetowych.

Tym razem do policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze (województwo dolnośląskie) zgłosiła się seniorka, która postanowiła skorzystać z reklamy widniejącej w social mediach. Kobieta "zainwestowała" w akcję stacji paliw.

Skontaktowała się telefonicznie z rzekomym maklerem, który zachęcił ją do inwestycji i przelania pieniędzy na łączną kwotę ponad 40 tysięcy złotych na wskazane konto. Była przekonywana, że zainwestowana kwota zostanie jej zwrócona, a dodatkowo zarobi kolejne środki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordowo droga Wigilia. Seniorzy o świątecznych zakupach i konieczności zaciskania pasa
Niestety wszystko potoczyło się zupełnie inaczej, a kontakt z maklerem się urwał - relacjonuje sierż. szt. Katarzyna Trzepak-Balicka z KPP w Kamiennej Górze.

- Pamiętajcie, jeśli ktoś oferuje możliwość szybkiego wzbogacenia się i twierdzi, że nie ma przy tym ryzyka, to zazwyczaj próba oszustwa - dodaje policjantka.

Oszuści próbują wpłynąć na podjęcie szybkiej decyzji, umieszczając informację o ofercie ograniczonej czasowo. Chodzi o to, aby wywołać impulsywne działania u potencjalnych pokrzywdzonych. Zanim dasz się złapać, zastanów się, czy rzeczywiście zdarzają się takie "cudowne okazje" do zarobienia gotówki.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić