Aldona Brauła
Aldona Brauła| 
aktualizacja 

Seniorowi groziła bezdomność. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili

13

Policjant w Tarnowskich Górach pomógł samotnemu seniorowi, któremu groziła bezdomność. Mężczyzna nie był w stanie zapłacić za wynajem mieszkania i musiał się z niego wyprowadzić. Mundurowy w ostatniej chwili przyszedł z pomocą. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa

Seniorowi groziła bezdomność. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili
Policjant pomógł seniorowi. (Policja)

Do zdarzenia doszło tuż po świętach Bożego Narodzenia - 28 grudnia. Na komendę w Tarnowskich Górach zgłosił się starszy mężczyzna, który twierdził, że jedna ze spółdzielni mieszkaniowych nie chce mu oddać ponad 10 tys. złotych.

Uratowany przed utratą mieszkania

Sierżant sztabowy Robert Juda przeczytał dokładnie umowę zawartą ze spółdzielnią i wysłuchał historii 78-latka. Okazało się, że w marcu tego roku wygrał przetarg na wynajem mieszkania i wpłacił do spółdzielni mieszkaniowej wadium oraz kaucję, które wynosiły kilka tysięcy złotych.

78-latek zrobił remont, ale po kilku miesiącach okazało się, że nie stać go na wynajem. Zaczęło brakować mu nawet na karmę dla swojego psa - owczarka niemieckiego.

Zobacz także: Taksówkarz w Zakopanem. Mówi, ile miał kursów w sylwestra

78-latek postanowił się wyprowadzić, jednak nie przewidział, że pieniądze nie zostaną mu zwrócone od razu. Nie miał, za co wynająć kolejnego mieszkania dlatego najpierw pomieszkiwał w samochodzie, a później na ulicy.

Policjant z Tarnowskich Gór postanowił pomóc seniorowi. Robert Juda zadzwonił do spółdzielni i przedstawił trudną sytuację mężczyzny. Poprosił o szybszą weryfikację sprawy i zwrot pieniędzy.


W rozmowie poprosił ich o szybszą weryfikację sprawy starszego mężczyzny. Seniorowi z wdzięczności aż popłynęły łzy... Pieniądze trafiły na konto 78-latka już następnego dnia - informuje oficer prasowy z Tarnowskich Gór.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić