oprac. Mateusz Kaluga| 

Senyszyn zajadle. "Jest gorszym zamordystą niż Kaczyński"

352

- Czarzasty niczym nie potrafi się wyróżnić, dlatego zmienia sweterki - powiedziała Joanna Senyszyn, była posłanka SLD, która gościła w programie "Bez żadnego trybu" portalu Fakt. 75-letnia działaczka mówiła też, że choroba nowotworowa Zbigniewa Ziobry "w wielu osobach nie budzi współczucia".

Senyszyn zajadle. "Jest gorszym zamordystą niż Kaczyński"
Joanna Senyszyn była posłanką SLD. (Agencja Wyborcza, Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Wyborcza.pl)

Joanna Senyszyn w rozmowie z portalem stwierdziła, że wicemarszałek Sejmu i jeden z liderów Lewicy jest gorszym zamordystą niż prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Człowiek, który zniszczył demokrację we własnej partii, nie może, nie będzie przecież odbudowywał demokracji w Polsce. Polacy już się na nim poznali. Lewica w 2019 r. miała kilkanaście procent, teraz ma czasami osiem, a czasami oscyluje wokół pięcioprocentowego progu — powiedziała.

Była europosłanka posunęła się nawet do stwierdzenia, że "Czarzasty niczym nie potrafi się wyróżnić, dlatego zmienia sweterki".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 17.05

Senyszyn zapytana była również o chorobę Zbigniewa Ziobry, byłego ministra sprawiedliwości, który zmaga się z nowotworem.

To człowiek, który zrobił tak wiele złego, że myślę, że w wielu osobach nie budzi współczucia. Niemniej oczywiście życzę mu zdrowia, jak każdemu innemu. Ale.. Dlaczego zdrowia? Dlatego, że oczywiście nikomu nie życzę choroby, ale też dlatego, żeby mógł odpowiedzieć za swoje czyny - powiedziała Faktowi.

Kim jest Joanna Senyszyn?

Joanna Senyszyn ma bardzo bogate doświadczenie polityczne. Do Sejmu dostała się już w 2001 roku z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Unii Pracy. Przez trzy lata była wiceprzewodniczącą partii. Do Sejmu dostała się też w wyborach w roku 2005, 2007, by dwa lata później wystartować do Parlamentu Europejskiego.

Nie uzyskała reelekcji w 2014 roku. Bez powodzenia rok później kandydowała do Sejmu i sejmiku pomorskiego. Jednak w 2019 roku ponownie weszła do Sejmu z list SLD. W 2023 roku chciała startować do Senatu, jednak nie uzyskała wystarczającej liczby podpisów.

Joanna Senyszyn obecnie przebywa na emeryturze. Poza działalnością polityczną pracowała też na Uniwersytecie Gdańskim, ma tytuł profesora nauk ekonomicznych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić