Katecheta miał zaatakować ucznia z kuriozalnego powodu. Prokurator w akcji

367

Katecheta z podstawówki w Sanoku miał uderzyć jednego z uczniów, przygotowujących się do bierzmowania, bo ten... ruszał jego gitarę. Incydent miał miejsce pod koniec listopada ubiegłego roku. Okazuje się, że pokrzywdzonych dzieci może być więcej. Trwa przesłuchiwanie kolejnych uczniów, do akcji wszedł już prokurator.

Katecheta miał zaatakować ucznia z kuriozalnego powodu. Prokurator w akcji
Katecheta miał uderzyć ucznia z błahego powodu (Pixabay)

W listopadzie ubiegłego roku uczniowie klas ósmych z jednej ze szkół podstawowych w Sanoku przygotowywali się do bierzmowania.

Właśnie wtedy, podczas spotkania w salce katechetycznej, miało dojść do incydentu, o którym zrobiło się głośno dopiero kilka miesięcy później. Katecheta miał uderzyć ucznia, bot ten - jak nieoficjalnie ustalono - dotykał jego gitarę.

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej. Przesłuchanie ucznia odbyło się 18 kwietnia, natomiast z informacji przekazanych przez tvn24.pl wynika, że w sprawie przesłuchano także czworo innych uczniów. Mają oni status pokrzywdzonych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Matura 2024. Przepytaliśmy Polaków z zadań. "Jezu, nie rozumiem tego"

Co więcej, Prokuratura Rejonowa w Sanoku nie wyklucza kolejnych przesłuchań (przesłuchiwani są zarówno uczniowie, jak i nauczyciele).

Katecheta nie uczy już w szkole w Sanoku

Katecheta został zawieszony w pełnieniu obowiązków nauczycielskich, ale jak dotąd nie usłyszał zarzutów.

Jak wyjaśniła Izabela Jurkowska-Hanus z Prokuratury Rejonowej w Sanoku w rozmowie z tvn24.pl, postępowanie zostało wszczęte 15 marca po zawiadomieniu, jakie 8 marca do prokuratury złożyła dyrektorka szkoły.

W tym przypadku dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności zostało wszczęte w związku ze "skargą publiczną" ze względu na "ważny interes społeczny".

Sprawą, poza prokuraturą, zajmuje się również komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy wojewodzie podkarpackim.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić