o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Setki ptaków uwięzione na statku towarowym. Trafiły tam przez pomyłkę

28
Podziel się

Załoga rosyjskiego statku towarowego była w szoku na widok setek ptaków, które postanowiły rozgościć się na pokładzie. Organizacje zajmujące się ochroną przyrody mają wątpliwości, co do reakcji pracowników statku.

Setki ptaków uwięzione na statku towarowym. Trafiły tam przez pomyłkę
(Twitter.com)
bEDgBgfF

Rosyjskie media podają, że ptaki prawdopodobnie spłoszyły światła statku. Zwierzęta wylądowały na nim, gdy płynął w kierunku portu. Następnie nie były w stanie samodzielnie odlecieć, gdyż nie znajdowały się w wodzie, gdzie zwykle wykorzystują wiatr i prąd do rozpoczęcia lotu.

Ptaki, które wylądowały na pokładzie to prawdopodobnie petrele, należące do rodziny ptaków z rzędu rurkonosych. Zwykle mają ciemne ubarwienie. Potrafią z łatwością nurkować w wodzie, często przelatują nad wodą, zanurzają się i wzlatują do nieba wprost z jej powierzchni. By móc wystartować z suchego lądu, ptaki muszą znajdować się na zboczu.

bEDgBgfH

Nagranie ukazujące ptaki trafiło do sieci, obiegło także rosyjskie media. Widać na nim jak duża liczba ptaków zajmuje znaczną powierzchnię pokładu statku. Załoga jest zszokowana.

Załoga miała kontynuować swoje obowiązki i przystąpić do rozładunku statku, co spowodowało śmierć nieokreślonej liczby ptaków. Nie jest jasne, czy ptaki zostały w końcu uwolnione.

Zobacz także: Za gruba by latać. Mała sowa ważyła "aż" 245 gramów

bEDgBgfN

Aleksander Iwanow, szef funduszu na rzecz ochrony przyrody skrytykował załogę. Jego słowa cytuje "Daily star". Zdaniem Iwanowa trzeba było podjąć proste, ale ważne działania, by pomóc ptakom.

Można było po prostu zrzucić je z powrotem do wody, by mogły się stamtąd wydostać. Pracownicy statków powinni być szkoleni do działania w takich przypadkach - mówił Iwanow.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEDgBgfO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEDgBggi
KOMENTARZE
(28)
Aaa
rok temu
Dziadek mi opowiadał jak ruskie przechodzili i zostali na dolnym śląsku co oni wyprawiali , buraki to mało powiedziane ,(nie wszyscy)a i UB i młodzież komunistyczna też nie była lepsza
maniek
rok temu
ludzie to plaga
R20
rok temu
A Rosjanie, oni zabijali ludzi, którzy im przeszkadzali lub się ich bali, a tam jakimiś petrelami by się przejmowali.
bEDgBggj
Ryszard B
rok temu
Ruskie to tylko Ruskie.Brak rozumu to domena.
Rych
rok temu
Ciemnota te anty rosyjskie posty propaganda robi swoje nie jesteśmy nic lepsi od nich a pewno gorsi bo bardziej tępi dając zwieść się nagonki na ten szlachetny naród
FILUTEK z L.
rok temu
po zawinięciu do portu załoga ma określony czas na przygotowanie statku do rozładunku. każda godzina opóźnienia to kary idące w tysiące dolarów. nie ma czasu na zabawę z ptaszkami!
Nina
rok temu
Widac na filmiku jak ten koles kopie te ptaki..
Piotr
rok temu
Cos okropnego!!!
gość11
rok temu
dobrze,ze są takie niusy mu jako ludzie powinniśmy dbać o przyrodę i zwierzęta ponieważ są one w naszym eko systemie tak jak człowiek więc szanujmy wszystkie zwierzęta i rośliny bo bez nich zginiemy.....
Zmienny
rok temu
Ruskim tylko w łeb walić jak to robią oni
Gosc
rok temu
Co za nieludzkie traktowanie ptakow gdzie sa obroncy wystarczylo wrzucic je do wody ktos powinien za to odpowiedziec
Kaczyński
rok temu
Te ptaki chore na koronowirusa były z tego takie nie gramotne. Ludzie w przyrodzie czasem tak bywa że raz na wozie a raz pod.a Rosjanie to tacy sami ludzie jak my. Polak gorzej by potraktował te ptaki kilka pływało by w rosole.
Kuba
rok temu
Prawdopodobnie że człowiek a wtym wypadku kapitan wykazał się ignorancją i bezmyślnością a niby człowiek to osoba która ma rozum w tym przypadku go zabrakło ruski nie dorośli do obecnego standardu życia
bEDgBggb
Zajc
rok temu
Przecież dla Rosjan człowiek się nie liczy,a co dopiero ptaki .To tak jak u chinczyków,żadnego szacunku dla zwierząt
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić