Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Siedmiu żołnierzy więziło i gwałciło 13-latkę przez 17 godzin

2

Siedmiu kolumbijskich żołnierzy porwało 13-latkę i gwałciło ją przez kolejne 17 godzin. Dziewczynka przez cały ten czas nic nie jadła i nie piła. Kiedy przestała być potrzebna, wypuszczoną ją nagą.

Siedmiu żołnierzy więziło i gwałciło 13-latkę przez 17 godzin
(Getty Images)

13-latka z kolumbijskiego plemienia Embera zaginęła w niedzielę. Odnaleziono ją następnego dnia w pobliskiej szkole. Była przerażona, na całym ciele miała liczne obrażenia, nie mogła sama chodzić. Okazało się, że porwało ją siedmiu żołnierzy z batalionu San Mateo.

Mężczyźni porwali dziewczynkę i przez kolejne 17 godzin ją gwałcili. Kiedy przestała być im potrzebna, wypuścili ją nagą na wolność. Dzięki zeznaniom 13-latki żołnierzy szybko zidentyfikowano i zatrzymano. Wszyscy przyznali się do winy. 

Postawiono im zarzut "niezgodnego z prawem wykorzystywania seksualnego nieletnich poniżej 14 roku życia". Według prawa obowiązującego w Kolumbii za ten czyn grozi im kara od 16 do 30 lat więzienia. Społeczność Emberá, do której należy dziewczyna, zażądała, aby sprawcy podlegali lokalnym przepisom, które konstytucja Kolumbii przyznaje autonomicznym rezerwatom. 

Zobacz także: Wielki przemyt w Kolumbii. Zapakowali je w szczelne worki

Organizacje broniące praw człowieka wskazują, że przemoc w wojsku w Kolumbii jest powszechna. Regularnie dochodzi do wykorzystywania plemiennych kobiet, większość z nich nigdy nie zostaje zgłoszona na policję. Działacze żądają obowiązkowych szkoleń w zakresie bezpieczeństwa i praw człowieka, które mają na celu poprawić tę sytuację. 

W Bogocie trwają protesty w sprawie zgwałconej 13-latki. Ludzie żądają najwyższego wyroku dla żołnierzy. Przypominają także sprawę siedmioletniej Yuliana Samboní. W 2016 roku dziewczynka należąca do innego plemienia została zgwałcona i zamordowana przez bogatego i popularnego architekta Rafaela Uribe Noguera.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić