Siedziała w pierwszym rzędzie. W kraju rozpływają się nad córką Kima

17

W ostatnim czasie córka Kim Dzong Una stała się największą "atrakcją" Korei Północnej. Mieszkańcy kraju coraz częściej mają okazję obserwować dziewczynkę w trakcie kolejnych publicznych wydarzeń. Tym razem ojciec zaprosił ją do udziału w wyjątkowej rozrywce.

Siedziała w pierwszym rzędzie. W kraju rozpływają się nad córką Kima
Kim Dzong Un nie żałuje czasu swojej córce. Dziewczynka często towarzyszy ojcu w trakcie publicznych wystąpień (KCNA)

Oficjalne państwowe media Korei Północnej poinformowały, że córka Kim Dzong Una po raz kolejny pojawiła się publicznie. Tym razem dziewczynka towarzyszyła "najwyższemu przywódcy" w trakcie pokazów z udziałem sportowców.

Córka Kima Dzong Una dobrze się bawi. Oto gdzie zabrał ją ojciec

Kim Dzong Unowi i jego córce towarzyszyła świta w osobach północnokoreańskich urzędników najwyższego szczebla. Według ustaleń Agencji Reutera dziewczynka jest "pieszczotliwie" określana przed państwowe media jako "ukochane dziecko" lub "szanowne dziecko".

Występy sportowe, które obserwowali Kim i jego córka, odbywały się w piątek 17 stycznia. Agencja Reutera podaje, że dziewczynka najprawdopodobniej nazywa się Ju Ae. Takie ustalenia poczyniono na podstawie rewelacji przekazanych przez Dennisa Rodmana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: 10 lat reżimu Kim Dzong Una. Tak rządzi autorytarny przywódca Korei Północnej

Dennis Rodman to amerykański koszykarz, który w 2013 roku miał okazję spędzić czas w towarzystwie Kim Dzong Una. Obaj panowie rozmawiali – zgodnie z relacją sportowca – nie tylko na tematy polityczne, lecz także dzielili się uwagami na temat swoich rodzin. "Najwyższy przywódca" Korei Północnej zwierzył się wówczas, że nie chce, aby jego pociechy musiały dźwigać brzemię broni nuklearnej oraz wyjawił imię córki.

Wydarzenia sportowe okazały się częścią ważnego w Korei Północnej święta, czyli Dnia Lśniącej Gwiazdy. Córka Kim Dzong Una nie była jedyną kobietą, która pojawiła się na obchodach. Poza dziewczynką na trybunach dało się zauważyć jej ciotkę i zarazem prawą rękę Kima, czyli Kim Jo Dzong.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić