Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Sceny jak z filmu katastroficznego

3
Podziel się:

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 nawiedziło w piątek indonezyjską wyspę Celebes na Pacyfiku. Częściowo zawalił się jeden ze szpitali. Ratownicy przeszukują gruzy budynku. Co najmniej 30 osób nie żyje, a ponad 600 zostało rannych.

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Sceny jak z filmu katastroficznego
(Twitter.com)

Do trzęsienia ziemi o sile 6,2 w skali Richtera doszło w piątek rano na indonezyjskiej wyspie Celebes. Kilka godzin wcześniej, w czwartek, w tym samym regionie wystąpiło słabsze trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9.

W wyniku trzęsienia setki ludzi zostało rannych, a tysiące straciło dach nad głową. Częściowo zawalił się jeden ze szpitali. Obecnie trwa akcja ratunkowo-poszukiwawcza.

Dziesiątki ofiar śmiertelnych

Co najmniej 30 osób nie żyje, ale służby ratunkowe obawiają się, że pod zawalonymi budynkami może znajdować się więcej ofiar. Ponad 600 osób zostało rannych, część wymaga hospitalizacji.

Zobacz także: Siedem dni dryfował po pełnym morzu w lodówce

Indonezja znajduje się w tzw. pacyficznym pierścieniu ognia, czyli strefie trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Pacyficzny pierścień ognia jest złożony z pasu rowów oceanicznych i aktywnych wulkanów, który otacza Ocean Spokojny na długości ok. 40 tys. km.

W tej strefie znajdują się aż 452 wulkany. Tutaj także dochodzi do 90 proc. wszystkich trzęsień ziemi na świeci. W 2018 roku silne trzęsienie ziemi na wyspie Celebes doprowadziło do tsunami. Zginęło ponad 4 tys. osób, a 10 tys. zostało rannych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Darek
2 lata temu
Natura wyrówna poziom populacji
Fan Conrada
2 lata temu
Indonezja!... Kraj opowieści Conrada, największy kraj islamu, państwo o fladze prawie takiej, jak nasza. Skusiła samego Pana Andrzeja Brauna, który lat temu parę odbył podróż śladem Conrada, płynąc tam na motorowcu 'Józef Conrad'. Na TYM 'Conradzie', który został zniszczony w Hajfongu prawie pięć dekad temu. Napisał o tym dwie fajne książki (obie mam!)
bbb
2 lata temu
Skoro wiadomo jakie strefy sa zagrozone trzesieniami siedzi to po co sie tam mieszka. Nie lepiej przesiedlic ludzi z regionow zagrozonych?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić