Skandal na balkonie w Dubaju. Wyciekły nowe zdjęcia

247

Opinią publiczną Zjednoczonych Emiratów Arabskich wstrząsnęła wiadomość o aresztowaniu grupy kobiet i jednego mężczyzny. Powód? Udział w nagiej sesji zdjęciowej na jednym z balkonów w dubajskim apartamentowcu. Wiadomo już, że część kobiet pochodzi z Ukrainy. W sieci pojawiły się też kolejne zdjęcia.

Skandal na balkonie w Dubaju. Wyciekły nowe zdjęcia
Kobiety wyszły nago na balkon. W Dubaju oburzenie. (Twitter)

W mediach pojawiły się sprzeczne informacje odnośnie dokładnej liczby kobiet, które wzięły udział w feralnej sesji zdjęciowej. Mimo że na zdjęciach z miejsca zdarzenia jest widocznych kilkanaście pań – według BBC było ich ok. 12 – Daily Star podaje, że aresztowano nawet 40 dziewcząt.

Naga sesja zdjęciowa na balkonie w Dubaju. Jej uczestnikom grozi więzienie

Według ustaleń BBC co najmniej 11 spośród grupy aresztowanych kobiet stanowią obywatelki Ukrainy. Z kolei fotograf wykonujący zdjęcia roznegliżowanych pań ma być Rosjaninem.

Ukraiński konsul zapowiedział w rozmowie z BBC, że wkrótce skontaktuje się z aresztowanymi modelkami. Do mediów wcześniej trafiła informacja, że osiem zatrzymanych kobiet to Rosjanki, jednak została ona zdementowana przez urzędników państwowych. Za pośrednictwem agencji Ria potwierdzili oni, że Rosjaninem był jedynie organizator sesji zdjęciowej.

Zarówno uczestniczki sesji, jak i jej organizator mogą otrzymać kary pozbawienia wolności. Modelkom grozi do pół roku więzienia, a obywatelowi Rosji – nawet 18 miesięcy. Muszą się również liczyć z perspektywą zapłacenia grzywny w wysokości 5 tysięcy dirhamów (ponad 5200 złotych).

Prawo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest zdecydowanie bardziej liberalne niż w sąsiednich państwach. Jednak część zapisów opiera się na Koranie, w konsekwencji czego mieszkańcy i turyści muszą przestrzegać surowych zasad w zakresie obyczajowości. Na przestrzeni ostatnich lat regularnie dochodziło do przypadków, gdy obcokrajowcy byli aresztowani m.in. za publiczne okazywanie uczuć.

Zobacz także: Zobacz też: "Byłam arabską stewardessą". Polka nie była jedyną wykorzystywaną kobietą
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić