Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NM
|

Skandal pod Krakowem. Półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w kościele w Tyńcu

172
Podziel się

W kościele w Tyńcu doszło do profanacji ołtarza. Podczas koncertu Krakowskiego Kwintetu Harfowego i organisty Dariusza Bąkowskiego-Koisa półnagi mężczyzna wbiegł do kościoła i zaczął tańczyć na stole ofiarnym. Wezwano policję.

Skandal pod Krakowem. Półnagi mężczyzna tańczył na ołtarzu w kościele w Tyńcu
Półnagi mężczyzna profanuje ołtarz (YouTube, tyniec.tv)
bEUYzWKt

W opactwie benedyktynów w Tyńcu, w jednym z najpopularniejszych w Polsce klasztorze, doszło do karygodnej sytuacji, która oburzyła wiernych. Podczas koncertu, który miał miejsce w świątyni, wbiegł młody mężczyzna, przyodziany w same spodenki, a następnie wdrapał się na ołtarz.

Zupełnie nie przejmował się tłumem, który był akurat zgromadzony w kościele. Poruszał się w dziwny sposób i mówił coś sam do siebie. W końcu zaczął tańczyć. Jego zachowanie zmusiło muzyków do przerwania koncertu.

bEUYzWKv
Zobacz także: Kontrola ws. Czajki. "Warszawskie wodociągi nam ją uniemożliwiają"

Próbowali reagować. Na próżno

Do kościoła przyszli benedyktyni, którzy usiłowali powstrzymać mężczyznę. Nie byli jednak w stanie, bo ten zdawał się zupełnie nie kontaktować.

Jeden z ojców postanowił więc wezwać policję, która po chwili pojawiła się w kościele. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna znajdował się już przed świątynią. Policjanci wezwali karetkę, która następnie zawiozła mężczyznę do szpitala psychiatrycznego. Na ten moment nie wiadomo, co było powodem jego zachowania, choć istnieją silne podejrzenia.

bEUYzWKB

Nieopodal kościoła miała miejsce akurat głośna impreza, skąd prawdopodobnie wracał mężczyzna. Młodzież zebrała się w oddalonym o kilkaset metrów klubie, gdzie trwał festiwal techno.

bEUYzWKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
Pius
rok temu
Mam dość tych homoseksualistów obnażających się gdzie popadnie. To obraza uczuć religijnych oraz świętokradztwo. Powinien zapłacić za ponowne poświęcenie ołtarza.
tonielgbt
rok temu
I gdzie ktoś homo uprawiał seks na ulucy? bo ktoś dał tu taki przykład, a jedyna taka sytuacja, o której było słychać to para HETERO już nie mówiąc o tym, że niektórzy wypowiadający się tutaj mylą festiwale bdsm (których nawet nie ma w polsce) z marszami równości, bo prowadzenie kogoś na smyczy podpada pod bdsm i nie ma to nic wspólnego z tym jakiej ktoś jest orientacji
tonielgbt
rok temu
CO WY MACIE Z TYM LGBT, PRZECIEŻ O TYM NIC NIE MA W ARTYKULE To co, osoby hetero nie mogą "profanować" kościoła i każdy jest katolikiem? Nie ośmieszajcie się
bEUYzWKX
odx///
rok temu
Boże! Ty widzisz...
gość
rok temu
i mówi się że.katolicy są nie toleranctjni. biedni chorzy ludzie. szatan nie odpuszcza, a młodai ludzie mu się poddają. trzeba więcej modlitwy i pokory a także stanowczości w stosuku do tych co walczą z katolikami.
Jot
rok temu
Przecież ten pan w spodenkach chciał uczcić Pana tańcząc i śpiewając zapewne. Wracał z imprezy i wstąpił na drugą, koncert przecież był. Gdzie tu zniesławienie?
Maciek
rok temu
Jeszcze jedzą na ołtarzu ciało Chrystusa i piją krew. To jest dopiero profanacja społeczności.
Adam
rok temu
to jest za sprawą solidarności
Kazik
rok temu
Jak w szkołach uczą czarów bogów to dlaczego nie można zatańczyć polki albo disko polo na outarzu ?
Jan, Janek
rok temu
Ludzie, to jest okropne co robia młodzi. Opamietajcie się to jest karygodne.
Iwo
rok temu
Takim to tylko stluc pewna cześć ciała bo inaczej nie dociera.
Miasto
rok temu
Kościół to nie klub nocny żeby Striptiz robić. Tak samo jak w szkołach i urzędach nie powinno był symboli religijnych oraz zero modlitw i pieśni religijnych bo to są miejsca świeckie. W miejscach trzeba postępować zgodnie z ich przeznaczeniem.
Miastowa
rok temu
Jestem Ateistą i mam lewicowe poglądy, ale to co ten koleś zrobił to skandal. On był naćpany albo pijany, bo trzeźwy by tego nie zrobił. Zrobił z kościoła scenę. Wy wierzący nie róbcie z miejsc świeckich miejsc kultu wieszając swoje symbole, modląc się itd np w szkołach, to ludzie przestaną robić z miejsc religijnych miejsca świeckie, np handel pod kościołem. A ten pan jak tak lubi tańczyć przed publicznością, to niech tancerzem zostanie.
bEUYzWKP
PrawyDonald
rok temu
Mam nadzieje ze bedzie to przyczynek do powstania nowych Templariuszy 21 Wieku broniacych honoru chrzescija.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić