Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Ojciec Rydzyk zabrał głos ws. ustawy covidowej. Padły mocne słowa

252
Podziel się:

O. Tadeusz Rydzyk we wtorkowej audycji Radia Maryja skrytykował projekt ustawy covidowej. Przy okazji zauważył, jak bardzo pandemia podzieliła Polaków.

Ojciec Rydzyk zabrał głos ws. ustawy covidowej. Padły mocne słowa
Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

O. Tadeusz Rydzyk był gościem wtorkowej audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja. Dyrektor toruńskiej rozgłośni odniósł się do nowej ustawy covidowej, która została odrzucona przez Sejm. Projekt zwany "lex Kaczyński" zakłada m.in., że zakażeni w miejscu pracy mogą domagać się odszkodowania od pracownika, który nie poddał się diagnozowaniu. Wysokość takiego świadczenia miała wynieść równowartość pięciokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Dyrektor Radia Maryja skrytykował ten pomysł. "Pracownik będzie mówił, że ten czy ten go zaraził. Skąd będzie wiedział, że tamten go zaraził, a nie zaraził się, bo np. coś dotykał albo jechał samochodem? Jaki będzie dowód, że zaraził akurat ten człowiek? Będzie to prowadziło do jeszcze większego skłócenia nas, jako narodu. Komuś chyba na tym zależy" - mówił w wywiadzie Rydzyk.

Widać, że sprawa COVID-19 już w dużej mierze nas podzieliła jako naród, jako społeczeństwo i trzeba uważać. Może komuś z zewnątrz zależy na skłóceniu nas, na odwróceniu uwagi od bardzo ważnych spraw, chociażby od bezpieczeństwa. Widzimy, co się dzieje na granicy polsko-białoruskiej. Jest zagrożony pokój i jest bardzo wiele różnych spraw. Widzimy, jak jest prowadzony neomarksizm, gender, że jest demoralizacja dzieci i młodzieży. Może chodzi o odwrócenie uwagi od tych problemów - podkreślił o. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Toruński redemptorysta przestrzega, by "nie dać się zmanipulować przez emocje". - Miejmy dystans do wielu rzeczy i sprawdzajmy. Trzeba sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać. Należy sprawdzać w wiarygodnych źródłach, a nie z pogłosów, z propagandy szeptanej, która była używana jako narzędzie manipulacji w czasach komunizmu - zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

Na sobotnim sympozjum "Oblicza pandemii" o. Tadeusz Rydzyk przyznał, że przyjął trzy dawki szczepionki przeciw COVID-19. Opowiedział także o tym, że czasami zdarzają się niepożądane odczyny poszczepienne.

Czytałem, że jakiś profesor mówił, że nie ma powikłań, że nie ma zakrzepicy. Jest. Sam widziałem. Nie będę mówił kto, ale ktoś nam bardzo bliski dostał właśnie zakrzepicy. Zaszczepiłem się, bo moi lekarze, profesorzy, bardzo szlachetni ludzie, nigdy mnie nie oszukali i mówili: Ojcze, lepiej to zrobić i zaszczepiłem się - tłumaczy Rydzyk.

- Przed podaniem szczepionki lekarz powiedział mi, że jeżeli nie biorę żadnego leku na rozrzedzenie krwi, to lepiej wziąć. Powiedział mi, jaki preparat mam wziąć i żebym wziął coś na ból przed szczepionką, po szczepionce i jeszcze na drugi dzień. Już dokładnie nie pamiętam, w jakiej to było kolejności. Paracetamol na ból i na gorączkę. Poczułem, że byłem szczepiony, jednak organizm nie reagował tragicznie. Oczywiste jest, że zdrowie jest bardzo ważne. Jest przykazanie: Nie zabijaj, czyli nie zabijaj siebie, swojego zdrowia i innych i nie kombinuj z życiem, bo życie jest święte, Pan Bóg daje życie - zaznaczył Dyrektor Radia Maryja.

Zobacz także: Ojciec Rydzyk trzykrotnie zaszczepiony? Lekarz: mógłby być twarzą kampanii szczepionkowej
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(252)
ADEK 45
4 miesiące temu
WSTRZYKNĄĆ IM WSZYSTKIM DAWKĘ ALE JAD TAJPANA PUSTYNNEGO WIADOMO ŻE KLER TO SAMO ZŁO I NAJWIĘKSZA PANDEMIA JAKA ISTNIEJE ID WIEKÓW.
POLAK
4 miesiące temu
CHOCIAŻ JEDNA OCENA OBIEKTYWNA
ja.
5 miesięcy temu
Chociaż raz coś mądrego powiedział.
fan
5 miesięcy temu
tylko jednemu obywatelowi zależy żeby skłócić ludzi bo na tym żeruje.Ojciec go dobrze zna bo to jego fundator.
Diabolos?
5 miesięcy temu
Ktoś próbuje wmówić, że są nowe płcie; ktoś próbuje wmówić, że dwóch facetów stanowi normalny związek; ktoś próbuje wmówić, że wszyscy umrzemy jak się nie zaszczepiamy; ktoś imputuje, że wirus jest głównie w kościołach; ktoś próbuje zachwalać i propagować aborcję; ktoś próbuje dowodzić, że najlepiej mamy nie oddychać, bo CO2 zniszczy świat???
#Nie szczepia...
5 miesięcy temu
Po co wyrzucać pieniądze w błoto?
Skrupulatny
5 miesięcy temu
W pierwszej kolejności obowiązuje Prawo Boże; potem prawo krajowe, które powinno być zgodne z Prawem Bożym
Kowalski
5 miesięcy temu
Narodowcy z całej Europy biorą kasę od Putina. Rosja przekupuje prawicę, gdyż jej dalekosiężnym celem jest rozwalenie Unii Europejskiej: wtedy łatwiej będzie Kremlowi wpływać na politykę poszczególnych rządów. Prawicowi populiści chętnie biorą pieniądze od Rosjan, bo nienawidzą „lewackiej Unii”. Bardzo im imponuje rządzący twardą ręką prezydent Putin (też by tak chcieli u siebie), mimo że był kiedyś oficerem służb specjalnych w komunistycznym imperium. Heinza-Christiana Strache, szefa Austriackiej Partii Wolności (skrajna prawica). Ktoś nagrał, jak Strache rok temu prowadził na Ibizie rozmowy z Rosjanką, wysłanniczką ludzi związanych z biznesem i służbami specjalnymi Kremla. Krótko mówiąc, Strache oferował polityczną osłonę rosyjskich interesów, oczekując jednocześnie nielegalnego wsparcia finansowego. jest przekonujące, bo istnieją potwierdzone doniesienia o finansowaniu przez Kreml skrajnej prawicy w wielu krajach, np. we Francji Frontu Narodowego Marii Le Pen, a w Wielkiej Brytanii Nigela Farange’a z Partii Niepodległości (jednego z bardziej znanych ojców brexitu). Oczywiście, to wcale nie przypadek, że te ugrupowania umieszczają w swoich nazwach słowa „wolność” czy „niepodległość”. To klucz do opowieści o tym, jak wredna Bruksela odebrała samodzielność dumnym narodom. Skrajna prawica po mistrzowsku robi wodę z mózgu ludziom, którzy czują się zagubieni, rozgoryczeni, skrzywdzeni przez elity i szukają prostych recept, a to wszystko sprawia, że chłoną demagogię jak gąbka. Takich nie brakuje również w Polsce, o czym świadczy ożywienie, które zaowocowało wyborczą inicjatywą o długiej nazwie: Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy
Gustaw
5 miesięcy temu
Co podpisał Lech Kaczyński? Prawo unijne ma pierwszeństwo przed prawem krajowym państwa członkowskiego. 2. Państwa mają obowiązek zapewnić skuteczność prawa unijnego. 3. Krajom członkowskim nie wolno jest wprowadzać przepisów prawa krajowego, które byłyby sprzeczne z prawem unijnym. 4. W razie sprzeczności przepisów prawa unijnego i krajowego, zastosowanie mają przepisy prawa unijnego. 5. Późniejsze prawo krajowe nie deroguje wcześniejszego prawa Polska dała tylko niecałe 53 miliardy a wzięła ponad 181 miliardów euro. Unia Europejska już wstrzymała nam miliardy i daje nam kary do płacenia. Unia Europejska nie zabroni nam naszej flagi i godła, ani mówienia po polsku czy obchodzenia świąt typu 3 maja (których sami nie świętujemy tylko mamy wolne od pracy a świętujemy Wielkanoc i Boże Narodzenie)!Unia Europejska wbrew pozorom dba o dziedzictwo narodowe Polski i tożsamość naszego narodu polskiego, bo wiele zabytków zostało poddane renowacji dzięki unijnym dotacjom a nie dzięki kościołowi i kasie z rządu. Przykład osiedla księżymłyn w Łodzi zostało wyremontowane za pieniądze z Unii Europejskiej, a to osiedle to zabytek polski z czasów rewolucji przemysłowej. Poczytajcie sobie, kto opłaca narodowców z Polski i Europy, kto opłaca ordo luris i kogo ordo luris opłaca, kto finansuje Kaję Godek. PiS i konfederacja ribią wszystko pod wytyczne Putina. Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny, bo państwa które teraz nazywają się Unią Europejską narzuciły nam Chrześcijaństwo, głównie Niemcy z pomocą Czech. Lepsza unia Europejska nuż Putin który chce z całej Europy zrobić Rosję i ZSRR i dlatego robi co może żeby unia Europejska się rozleciała i daje kasę, zgadniecie komu.
Emil
5 miesięcy temu
To Rydzyk, Czarnek, pis, konfederacja i kościół wygadują, że prawdziwy Polak to tylko katolik o prawicowym światopoglądzie a niekatolicy oraz osoby o poglądach innych nuż konserwatywno religijne to antypolacy, wrogowie, ZDRAJCY ITD i tak Polska została podzielona na lepszy sort i gorszy sort czyli prawdziwych Polaków i antypolaków. Przez wybryki pis i wspomnianej reszty Polska nie otrzyma dotacji unijnych. Kaczyński podpisał umowę z Unią kasa od Unii za przestrzeganie unijnych wartości.
Emil
5 miesięcy temu
Prawdziwym celem propagowania teorii spiskowych jest straszenie ludzi propagandą w celu cofnięcia świata do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę przez środowiska skrajnie prawicowe i reluginych fundamentalistów o patriarchalnym i feudalnym światopoglądzie i straszą masonami, replitanami itd przypusując im własne zamiary, marzenia itd! W teoriach spiskowych prawica straszy elitami, które sprawią że ludzie będą zasuwać za miskę ryżu a Morawiecki powiedział że ludzie mają zapierdalać za miskę ryżu! Według prawicy edukacja, nauka, wiedza, dostęp do edukacji, medycyny i nietykalności cielesnej tylko dla elity (bogacze, Patrycjusze i ludze ze szlacheckim pochodzeniem) a motłoch (zwykli ludzie) mają być niewolnikami, kiedyś tak było przed rzezią hugenotów i rewolucją francuską! Teorie spiskowe są propagowane przez tych ktorzy chca przywrucic stary porzadek w Kosciele i narzucic Swiatu Sredniowieczna mentalnosc. Dlaczego ? Poniewaz Koscioly opustoszaly na Zachodzie Swiata i zaczynaja pustoszec tam gdzie jeszcze niedawno byly pelne. Jak ponownie zmusic ludzi zeby znowu padli na kolana i zaczeli sie modlic do Boga, bo kiedyś do tego służła inkwizycja (obecnie kongregacja nauki i wiary). Patrycjusze i inne elity za pomocą kościoła przekierowywały gniew ludu za swoje czyny na obiekt zastępczy czyli lud poprzez płacenie kapłanom za wmawianie ludziom, że nierówności społeczne, choroby, susze itd to działanie czarowników i czarownic (poczytajcie sobie na Wikipedii o społeczno kulturowym aspekcie procesów o czary)!
abc
5 miesięcy temu
To nie pandemia podzieliła naród!!! To podzielił Rydzyk i PIS!!!!
Analiza
5 miesięcy temu
Gdy tylko PiS przestanie finansować Tediego, zwróci się on przeciwko nim, tak jak to już miało miejsce przeszłości, gdy określił śp. Prezydentową jako"czarownicę". Obie strony są tego świadome i trzymają się w szachu.
Matka
5 miesięcy temu
kaczor już ma całkiem nie równo pod sufitem-nawet nie będzie można go osadzić za wszystkie przestępstwa przeciw Polsce i Polakom bo chorych psychicznie się nie sądzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić