Skandal w policji. Komendant zaszczepił się poza kolejnością. Stracił pracę

463

Jarosław Tchorowski kilka dni temu został odwołany ze stanowiska komendanta policji w Zielonej Górze. Wobec byłego szefa zielonogórskiej policji wszczęto także postępowanie dyscyplinarne. Wszystko przez to, że zaszczepił się na COVID-19 poza kolejnością.

Skandal w policji. Komendant zaszczepił się poza kolejnością. Stracił pracę
Jarosław Tchorowski był szefem zielonogórskiej policji przez ponad 3 lata. (Policja)

Jarosław Tchorowski służbę w policji zaczynał w Oddziałach Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Zielonej Górze. W maju 2018 r. został szefem zielonogórskiej policji. Kilka dni temu stracił to stanowisko. Lubuska policja nie ujawnia powodów wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec Tchorowskiego.

W mediach pojawiły się jednak informacje, że komendant Jarosław Tchorowski i dwaj jego zastępcy mieli zaszczepić się przeciwko COVID-19 we wcześniejszym terminie. Jak podało RMF FM, wysoko postawieni policjanci mieli przyjąć szczepionkę przy wykorzystaniu znajomości jednego z nich.

Potwierdzam jedynie, że komendant wojewódzki wszczął wobec komendanta i jednego zastępcy postępowanie dyscyplinarne, a wobec drugiego zastępcy postępowanie wyjaśniające. Po zakończeniu postępowania poinformujemy media o jego rezultatach - tłumaczy podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Jak się okazuje, podwładni nie mieli ponoć lekko z komendantem Tchorowskim i to prawdopodobnie jeden z nich zawiadomił przełożonych komendanta o przyjęciu przez niego szczepionki poza kolejnością.

Kiedy awansował na komendanta, stał się tyranem. Był nakaz karać za co się da, byle były mandaty. Dostaliśmy nakaz karania wszystkich za brak maseczek. Pouczać nie było wolno - mówią zielonogórscy policjanci w rozmowie z "Faktem".

W piątek 30 kwietnia lubuska policja poinformowała, że zielonogórscy policjanci mają już nowego komendanta. Obowiązki szefa zielonogórskich policjantów będzie pełnił mł. insp. Maciej Sipek, dotychczasowy zastępca komendanta w Krośnie Odrzańskim.

Zobacz także: Racibórz wstrząśnięty tragedią. Ujawniono szczegóły ws. śmierci policjanta
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić