Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Skandal w Poznaniu. Pobito i okradziono kontrolera MPK

73

Do skandalicznego zdarzenia doszło w październiku 2023 roku w Poznaniu, gdy pobito i okradziono kontrolera MPK. Mundurowi wciąż nie odnaleźli sprawcy zdarzenia, dlatego proszą o pomoc wszystkich mieszkańców.

Skandal w Poznaniu. Pobito i okradziono kontrolera MPK
Skandal w Poznaniu. Pobito i okradziono kontrolera (Policja)

Jak informuje Małgorzata Meloch z poznańskiej policji, funkcjonariusze z Wielkopolski prowadzą postępowanie w sprawie pobicia kontrolera MPK oraz kradzieży terminala.

Do zdarzenia doszło 11 października 2023 r. na przystanku Żeromskiego przy ul. Dąbrowskiego w Poznaniu.

Związek z tą sprawą może mieć mężczyzna ze zdjęcia, które policja opublikowała w sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Jestem zażenowany". Poseł PSL ostro o ruchu Trzaskowskiego
Każdy, kto rozpoznaje ten wizerunek, proszony jest o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce pod numerem 47 77 122 19 - z osobą prowadzącą sprawę, lub pod czynnymi całą dobę numerami 47 77 122 11/12, powołując się na nr sprawy RSD - 1996/23 - podkreśla policja.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jakim świętem dla Natalii Kukulskiej jest Dzień Matki? "Wspólny czas jest bezcenny"

Powtórka z historii w Poznaniu

Do podobnego zdarzenia doszło w Poznaniu kilka lat temu. Podczas przejazdu tramwajem linii 20 kontroler złapał na gorącym uczynku pasażera na gapę. 42-letni poznaniak nie chciał podać swoich danych osobowych, dlatego kontroler zadecydował, by pojechać z nim do zajezdni tramwajowej, aby ustalić jego tożsamości. Gdy na przystanku Aleje Marcinkowskiego tramwaj stanął, mężczyzna próbował uciec.

Kontroler usiłował zatrzymać pasażera na gapę. Ten go obrażał, groził, a następnie uderzył pięścią w twarz. Kontroler nie dał jednak za wygraną i przetrzymał mężczyznę do przyjazdu policji. Do tego czasu sprawca cały czas się szarpał i bił kontrolera. Na miejsce zdarzenia przyjechała również karetka pogotowia, która zabrała pokrzywdzonego do szpitala.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić