Skandal w Priboju. Wszyscy zobaczyli, co robią policjanci

16

Media społecznościowe w Serbii obiegło wstrząsające nagranie. Uwieczniono na nim policjantów, którzy podczas suto zakrapianej imprezy śpiewali czetnickie pieśni o Vukowarze i Srebrenicy, gdzie w latach 90. zginęły tysiące ludzi.

Skandal w Priboju. Wszyscy zobaczyli, co robią policjanci
Skandaliczne zachowanie serbskich policjantów (YouTube)

Jeden z policjantów z Priboju w Serbii opublikował wstrząsające nagranie. Widać na nim funkcjonariuszy świętujących narodziny syna kolegi.

Podczas imprezy policjanci dopuścili się skandalicznego zachowania. Śpiewali czetnickie pieśni o Srebrenicy i "nowym Vukovarze". Serbskie i chorwackie media nie mają wątpliwości - piszą, że to gloryfikowanie ludobójstwa i nawoływanie do kolejnych aktów przemocy. Policjanci nic sobie z tego nie robili - rozradowani śpiewali i pili alkohol.

Największe ludobójstwo od II wojny światowej. To o nim śpiewali

W lipcu 1995 r. w Srebrenicy doszło do masakry, która jest uznawana za największe ludobójstwo w Europie od czasu II wojny światowej. Siły Zbrojne Republiki Serbskiej zabiły ponad 8 tysięcy bośniackich muzułmanów.

Z kolei w chorwackim mieście Vukovar w 1991 r. doszło do bitwy. Jugosłowiańska Armia Ludowa wraz z serbskimi siłami paramilitarnymi przez 87 dni oblegały miasto. Zdobyły je 18 listopada. Według szacunków podczas walk zginęło 7,5 tys. ludzi.

Serbska policja na razie nie odniosła się do skandalicznego nagrania.

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić