Skandal w Sejmie. Zdjęcie posła obiegło sieć

We wtorek przed południem poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rosati poinformował, że uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Choroba nie przeszkodziła mu jednak w tym, by pojawić się w Sejmie. Jego postępowanie w bulwersujący sposób wyjaśnił partyjny kolega Borys Budka.

Skandal w Sejmie. Zdjęcie posła obiegło sieć
Zakażony Dariusz Rosati w Sejmie RP (Twitter)

Przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej Borys Budka pojawił się w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Przy tej okazji był pytany o zachowanie Dariusza Rosatiego, który przyszedł do Sejmu, pomimo potwierdzonego zakażenia koronawirusem. Wszystko po to, by móc głosować w sprawie wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobry.

Od 28 marca, zgodnie z nowymi wytycznymi ministra zdrowia, COVID-19 po prostu nie ma. Ktokolwiek byłby chory, jest traktowany jak przeziębiony. Pan poseł ubrał maseczkę i przyszedł w miejsce pracy, bo pani marszałek nie zezwala na zdalne głosowanie. Gdyby nie przyszedł, dzisiaj miałbym pytanie, dlaczego nie było go na tak ważnym głosowaniu - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wiceprzewodniczący PO Borys Budka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Poseł z koronawirusem przyszedł do Sejmu. Bulwersujące słowa Budki

"Pan chyba żartuje". Ostra wymiana zdań w studiu WP

Borys Budka zaznaczał, że Rosati "założył maseczkę i tak jak każdy w Polsce stawił się w pracy". - A zdrowy rozsądek? Panie pośle, pan chyba żartuje? - dopytywał wyraźnie zbulwersowany Patryk Michalski, prowadzący programu WP.

Poseł przyszedł, zagłosował w ostatniej ławce i poszedł do domu. Nie ma, niestety, żadnej regulacji, która zezwalałby na to, żeby nie stawił się na głosowaniu - wyjaśniał Borys Budka.

Polityk twardo odwoływał się do obowiązujących regulacji. Prowadzący natomiast mówił o zdrowym rozsądku.

Do poczynań Dariusza Rosatiego nawiązała również Katarzyna Lubnauer, posłanka Nowoczesnej. - Był w maseczce, głosował z dala od innych posłów. Nie ma możliwości głosowania zdalnego, a sprawa była absolutnie priorytetowa - napisała na Twitterze.

Zachowywał się odpowiedzialnie, zarówno w stosunku do kolegów, jak i Polski - dodała Lubnauer.

Zdjęcie Rosatiego w maseczce obiegło sieć. Nie brakuje osób zbulwersowanych jego zachowaniem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić