Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Skandal w szkole podstawowej. Uczniowie musieli odgrywać Holokaust

10
Podziel się:

W jednej ze szkół podstawowych w Waszyngtonie miało dojść do skandalicznej sytuacji. Według medialnych doniesień nauczycielka zorganizowała przedstawienie, w ramach którego uczniowie mieli odgrywać sceny z Holokaustu. Dzieci m.in. miały inscenizować kopanie masowych grobów i strzelanie do ofiar.

Skandal w szkole podstawowej. Uczniowie musieli odgrywać Holokaust
Kontrowersyjne zajęcia w szkole podstawowej w Waszyngtonie (Pixabay)

Zgodnie z e-mailem od dyrektora szkoły podstawowej Watkinsa Scotta Berkowitza do rodziców uczniów trzeciej klasy, jedna z nauczycielek w ramach zajęć poleciła dzieciom odtworzenie scen z Holokaustu - donosi "The Washington Post".

Dzieci musiały udawać, że umierają w komorach gazowych

Trzecioklasiści m.in. inscenizowali podróż pociągiem do obozów koncentracyjnych czy śmierć w komorach gazowych. Jeden z rodziców ucznia biorącego udział w rekonstrukcji powiedział, że jego syn musiał udawać, że wykonuje egzekucję i strzela do swoich rówieśników.

Pedagog podobno przydzieliła uczniom określone role. Ucznia o pochodzeniu żydowskim obsadziła w roli Adolfa Hitlera. Pod koniec "przedstawienia" kazała dziecku udawać, że popełnia samobójstwo, tak jak zrobił to Hitler.

Głosiła antysemickie uwagi

Oprócz tego nauczycielka rzekomo wygłaszała antysemickie komentarze podczas rekonstrukcji. Kiedy dzieci zapytały, dlaczego Niemcy to zrobili, kobieta miała odpowiedzieć: "ponieważ Żydzi zrujnowali Boże Narodzenie". Nauczycielka miała poprosić uczniów po ćwiczeniu, aby nikomu o nim nie mówili, mimo to dzieci powiadomiły o nietypowych praktykach pedagog swojego wychowawcę.

Chcę uznać powagę tej słabej decyzji instruktażowej, ponieważ uczniowie nigdy nie powinni być proszeni o odgrywanie lub przedstawianie jakichkolwiek okrucieństw, zwłaszcza ludobójstwa, wojny lub morderstwa. To nie był zatwierdzony plan lekcji i szczerze przepraszamy naszych uczniów i rodziny, które padły ofiarą tego incydentu – dyrektor szkoły stwierdził w e-mailu.

Incydent został zgłoszony zespołowi kompleksowego rozwiązania alternatywnego i zespołowi ds. kapitału publicznego w DC Public Schools. Pracowniczka jest teraz na przymusowym urlopie i oczekuje na szkolne dochodzenie. Cała klasa spotkała się ze szkolnym zespołem ds. zdrowia psychicznego, zgodnie z e-mailem Berkowitza.

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
E.u.
5 miesięcy temu
Uisrael to dno
silky city
5 miesięcy temu
W tym roku też chcą nam zakłócić święta..
Powaga
5 miesięcy temu
Holocaust to jednak nie tylko zagłada Żydów. Odwiedzenie obozu Auschwitz lub Majdanku powinien być obowiązkowy. Trochę może by to sprowadziło co poniektórych na ziemię.
feu
5 miesięcy temu
to normalka w szkołach w USA, chydzi mają tam status nadludzi a dzieci od najmłodszych lat uczą się że chydzi byli niesłusznie prześladowani, że obowiązkowo trzeba im wynagrodzić krzywdy, że każdy kto się im sprzeciwia jest uosobieniem zła.
Antkler1
5 miesięcy temu
Hehehe ciekawe metody nauczania,ale lepsze to niż lekcja katechezy w Polsce albo tv Trwam.dzieciaki chociaż historię poznają
Okrakiem
5 miesięcy temu
Nauczycielka musi mieć niemieckie korzenie. Oni wszystko robią porządnie i naukowo
Neymar XD
5 miesięcy temu
Oni po prostu mieli przygotowania co ich czeka Już nażizm rośnie... Austria i Niemcy znów to zaczynają
Gicek
5 miesięcy temu
Proponuje by dzieci w calej Polsce odgrywaly sceny ludobojstwa Palestynczykow przez szydow . Dla spokoju sumienia i zgodnie z prawda
katoliczka na...
5 miesięcy temu
To samo czeka polskich uczniow jak ,,pusty garnek dalej bedzie obłąkancem oświaty.
Historia
5 miesięcy temu
Następne przedstawienie to podróż czarnych niewolników do Ameryki, a trzecie to skalpowanie bialych.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić