Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

"Skandaliczne słowa" w Sejmie. Solidarna Polska chce kary dla posłanki

578

- To nie sztuka iść w ilość, ale sztuka iść w jakość - powiedziała Katarzyna Kotula z sejmowej mównicy w kierunku Tadeusza Cymańskiego, prywatnie ojca piątki dzieci. Solidarna Polska zareagowała już na wypowiedź przedstawicielki Lewicy i domaga się jej ukarania.

"Skandaliczne słowa" w Sejmie. Solidarna Polska chce kary dla posłanki
"Skandaliczne słowa" w Sejmie. Solidarna Polska chce kary dla posłanki Lewicy (Licencjodawca)

W trakcie środowej debaty w Sejmie Katarzyna Kotula zwróciła się bezpośrednio do Tadeusza Cymańskiego. - Panie pośle, chciałabym powiedzieć, że to nie sztuka iść w ilość, ale sztuka iść w jakość - powiedziała przedstawicielka Lewicy do posła Solidarnej Polski.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wniosek do Komisji Etyki Poselskiej

Na wystąpienie Kotuli zareagowała już Solidarna Polska. Debata toczyła się na temat szkolnictwa, jednak politycy prawicy uznali, że posłanka odnosiła się do rodziny Cymańskiego, który ma pięcioro dzieci. Solidarna Polska złożyła wniosek do Komisji Etyki Polskiej o ukaranie przedstawicielki Lewicy.

Rodzina jest nadrzędną i fundamentalną jednostką w polskim społeczeństwie. Stanowi podstawę dla każdego polskiego obywatela. W dobie kryzysu wartości i marginalizowania instytucji rodziny, powinna być pod szczególną ochroną - napisano w uzasadnieniu wniosku.

Jak podkreślili wnioskodawcy, "obowiązkiem Posła na Sejm RP, w związku z uzyskanym mandatem w demokratycznych wyborach jest przestrzeganie w swych wypowiedziach najwyższych standardów moralno-etycznych". Ponadto, "język debaty parlamentarnej powinien stanowić wzór dla polskiego społeczeństwa".

Posłowie Solidarnej Polski uznali też słowa skierowane bezpośrednio do Tadeusza Cymańskiego z ust Katarzyny Kotuli za "skandaliczne" i "niedopuszczalne". Zawnioskowali oni o nałożenie na posłankę Lewicy "najbardziej dotkliwej kary, w związku z naruszeniem wymogów zawartych w Zasadach Etyki Poselskiej".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Małopolska. Pożar autokaru. Ewakuowano pasażerów
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić