Skarżył się na ból brzucha. Lekarzom po prostu opadły szczęki

126

Szokującego odkrycia dokonali w brzuchu pewnego pacjenta lekarze z Indii. Chirurdzy nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy w żołądku mężczyzny znaleźli metalowy kubek. W jaki sposób mógł się tam znaleźć? Medycy mają na ten temat swoją teorię.

Skarżył się na ból brzucha. Lekarzom po prostu opadły szczęki
Lekarze z Indii znaleźli w brzuchu mężczyzny metalowy kubek (Twitter)

Pacjent z indyjskiego okręgu Maharajganj przez kilka dni skarżył się na poważny ból brzucha. Mimo kolejnych wizyt u specjalistów, jego stan zdrowia nie uległ jednak znacznej poprawie. W końcu mężczyzna trafił na stół operacyjny.

Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom. Z jego brzucha wyciągnięto metalowy kubek

Dr Lal Bahadur Siddharth ze szpitala Siddharth w miejscowości Jaunpur zlecił zrobienie pacjentowi zdjęcia rentgenowskiego. Prześwietlenie wykazało, że w żołądku mężczyzny znajduje się metalowy kubek.

Operację usunięcia przedmiotu przeprowadzono w sobotę 6 sierpnia. W trakcie zabiegu usunięto z brzucha pacjenta stalowy kubek wielkości dłoni. Relację z operacji opublikowano w mediach społecznościowych.

Operowany, który pracuje jako robotnik, wrócił już do zdrowia – poinformował "The New York Post".
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Kubek w żołądku pacjenta. Lekarze mają swoją teorię

Choć nie jest jasne, co mogło spowodować dostanie się tajemniczego ciała obcego do żołądka mężczyzny, lekarze mają na ten temat swoją teorię. Zdaniem medyków, kubek najprawdopodobniej dostał się do żołądka mężczyzny przez odbyt. Wcześniej miał on spożywać alkohol z trzema nieznajomymi. Kiedy wytrzeźwiał, jego nowo poznanych kolegów już nie było, a on zaczął skarżyć się na bóle brzucha.

Jak podaje "Clinical Case Reports Journal", podobne przypadki odnotowano o mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat na całym świecie. Według czasopisma naukowego, w Iranie pewnemu mężczyźnie usuwano z żołądka plastikową butelkę z wodą. Z kolei mieszkaniec USA trafił na stół operacyjny po tym, jak w jego odbycie znaleziono śrubokręt.

Obejrzyj także: Ogromny krokodyl zaatakował turystę. Szokujące nagranie z Filipin

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić