aktualizacja 

Skarżył się na ból przyrodzenia. Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom

36

Lekarze pracujący na izbie przyjęć siłą rzeczy mają od czasu do czasu do czynienia z nietypowymi przypadkami. Zupełnie zaskoczyła ich jednak sytuacja, w której znalazł się pewien 10-latek z Chin. Chłopiec miał od jakiegoś czasu skarżyć się na ból przyrodzenia. Kiedy wykonano prześwietlenie, medycy nie mogli uwierzyć własnym oczom.

Skarżył się na ból przyrodzenia. Lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom
Lekarze odkryli w przyrodzeniu chłopca ostry przedmiot (Getty Images)

Przypadki, kiedy pacjent wprowadzi do organizmu ciało obce, są zazwyczaj bardzo bolesne. Tak właśnie było w przypadku pewnego 10-latka. W jego przyrodzeniu lekarze odkryli 8-centymetrową igłę.

Lekarze podkreślają, że sytuacje uszkodzenia cewki moczowej przez dzieci nie należą do częstych. Tym razem musieli jednak zmierzyć się z bardzo niecodziennym przypadkiem. Chłopiec bowiem sam miał wprowadzić ostry przedmiot do organizmu.

Został przyjęty na oddział urologii. Lekarze nie mogli w to uwierzyć

10-latek został przyjęty na oddział urologii zaledwie 3 godziny po tym, jak wprowadził igłę do swojej cewki moczowej. Lekarze rozpoczęli od sprawdzenia, co spowodowało takie zachowanie dziecka. Konsultacja psychiatryczna i psychologiczna wykluczyła jednak zaburzenia emocjonalne oraz maltretowanie.

Lekarze opisują, że chłopiec po wsadzeniu sobie igły był w stanie raz oddać mocz. Przedmiot jednak nie wyszedł jednak samoistnie z jego organizmu. Chirurdzy usunęli niepożądany przedmiot z cewki moczowej ręcznie, bez poważnej operacji. Dokonali tego, wydobywając igłę przez skórę.

Włożył igłę w przyrodzenie. Lekarze wyciągnęli ją przez skórę

W szpitalu wykonano prześwietlenie przyrodzenia 10-latka. Lekarze uznali, że usunięcie igły przez cewkę moczową będzie niosło ze sobą ryzyko jej uszkodzenia. Dlatego zdecydowano się na zabieg ze znieczuleniem miejscowym. Medycy wyciągnęli ostry przedmiot przez skórę chłopca.

Przypadek został opisany w czasopiśmie naukowym "Urology Case Reports". Jak napisano, lekarz najpierw ułożył odpowiednio przyrodzenie dziecka, a następnie zaczął naciskać palcem na tępy koniec igły. Dzięki temu, jej ostra końcówka pokazała się tuż pod skórą.

Wykonano drobne nacięcie, przez które wydobyto niepożądany przedmiot. Obyło się bez szycia nićmi chirurgicznymi. Lekarze na 5 dni założyli chłopcu cewnik i przepisali antybiotyk. Sześć miesięcy po zabiegu nie stwierdzono u 10-latka żadnych powikłań.

Obejrzyj także: Bolał ją brzuch. Lekarze po operacji przecierali oczy ze zdumienia

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić