Jakub Artych
Jakub Artych| 

Skatowali na śmierć piłkarza. Wcześniej zaatakowali maturzystę

53

W Sosnowcu wciąż żywe są wspomnienia po ogromnej tragedii. Trzech nastolatków pobiło na śmierć 28-latka podczas imprezy plenerowej z okazji 120-lecia miasta. Na jaw wychodzą kolejne informacje w tej sprawie. Okazuje się, że oprawcy wcześniej zaatakowali maturzystę.

Skatowali na śmierć piłkarza. Wcześniej zaatakowali maturzystę
16-latkowie skatowali na śmierć piłkarza. Wcześniej zaatakowali maturzystę (Facebook)

Do brutalnego pobicia doszło w czerwcu podczas Sosnowiec Fun Festivalu, imprezy plenerowej zorganizowanej na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Wezwani na miejsce policjanci zastali nieprzytomnego 28-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju.

Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala, jednak kilka dni później 28-latek zmarł.

Policjanci kolejnego dnia zatrzymali trzech 16-letnich mieszkańców Sosnowca, którzy brutalnie zaatakowali i pobili 28-latka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele

Zebrany w sprawie materiał został przekazany do sądu rodzinnego, który zdecydował o umieszczeniu nieletnich w schronisku dla nieletnich. W sprawie zabezpieczone zostały również zapisy monitoringu z miejsca zdarzenia, które będą analizowane przez śledczych.

Granicą odpowiedzialności karnej, tym wiekiem, od którego młoda osoba może ponosić odpowiedzialność karną, jest ukończenie 17. roku życia -wyjaśnia dr Michał Grudecki z Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, cytowany przez TVN 24.

Nastolatkowie mogą odpowiadać za swój czyn jak dorośli wyłącznie wówczas, jeśli bijąc mężczyznę, wiedzieli i godzili się z tym, że może to spowodować jego śmierć. Jak się okazuje, to nie jedyny wybryk tych osób, bowiem wcześniej zaatakowali maturzystę.

Piłkarz i pracownik służby więziennej

Marcin Mizia, oprócz IV-ligowej Spójni, występował także m.in. w MRKS Czechowice-Dziedzice, Gwarka Ornontowice, Decoru Bełk czy Unii Racibórz.

Pracował w służbie więziennej. Był funkcjonariuszem Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju. 18 maja skończył 28 lat.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić