Skiba ostro do Kukiza. "Byliśmy kumplami"

562

Lider zespołu Big Cyc w ostrych słowach odniósł się do odniesień o tym, że Paweł Kukiz i jego partia są coraz bliżej współpracy z PiS i Porozumieniem. "Trzeba spojrzeć Polsce w oczy i przyznać, że wspierałeś i wspierasz potwora" - pisze muzyk.

Skiba ostro do Kukiza. "Byliśmy kumplami"
Krzysztof Skiba apeluje do Pawła Kukiza o wyjście z polityki (Getty Images, Pacific Press, NurPhoto)

Od kilku miesięcy trwają rozmowy o możliwej współpracy partii Kukiz'15 z Zjednoczoną Prawicą. Paweł Kukiz kilka dni temu poinformował, że jego ugrupowanie "chce zawrzeć porozumienie przy wspieraniu się przy wspólnych postulatach". Wcześniej polityk deklarował, że jemu "w całym środowisku Zjednoczonej Prawicy najbliższy jest ten sznyt republikański, który jest tożsamy Porozumieniu".

W ostrych słowach do całej sytuacji odniósł się lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba. Na swoim Facebooku apeluje do Kukiza, aby wycofał się z polityki i wrócił do muzyki. Apeluje też, aby do końca kadencji głosował przeciwko ustawom PiSu, a później znów pojawił się na scenie muzycznej. Artysta obarcza też Kukiza za to, co dzieje się teraz w Polsce. Chciałeś pomóc Polsce, a pomogłeś ośmiornicy - pisze Skiba.

Także TY jesteś temu winien, że teraz toniemy w obajtkowej krainie! Ta fatalna sytuacja, gdy zaraz nie będzie wolnych mediów, bo pochłonie je benzyna z Orlenu, sądy będą pod butem partyjnym i zakwitnie na tu policyjna dyktatura na wzór Putina czy Łukaszenki, będzie wynikiem także Twojej aktywności politycznej i sobie będziesz mógł to wpisać jako "zasługę" - czytamy na jego stronie.

Skiba zarzuca też Kukizowi, że przez wszystkie lata był solidarny z partią Prawo i Sprawiedliwość. Mówi, że mimo sporadycznej krytyki, Kukiz'15 zawsze wspierał PiS, "a tak naprawdę demontaż demokracji". Muzyk pisze, że wielu Twoich wyborców miało nadzieję, na to że PiS zbuduje uczciwe i przyjazne obywatelom państwo.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nie jest jeszcze wiadome czy i kiedy Kukiz'15 oraz Zjednoczona Prawica podpiszą umowę, czy też finałem będzie wspólna konferencja Gowina i Kukiza oraz deklaracja. Wspólna deklaracja obu ugrupowań dotyczy sześciu postulatów, po trzy każdej ze stron. Na razie na antenie Radiowej Trójki Kukiz przedstawił, jak wygląda porozumienie z prezesem PiS.

„Mnie osobiście nie interesuje ani zarządzanie, ani administracja, ani partycypacja w żadnej spółce. Ja idę na prostej zasadzie. Mówię: Panie Kaczyński, pan mi uchwali ustawę o sędziach pokoju, a ja panu pomogę uchwalić jakąś tam inną ustawę – powiedział Kukiz.
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić