aktualizacja 

Skibicki mordował w Kandzie młode kobiety. Jego akta są wstrząsające

152

Zdaniem policji, 35-letni Jeremy Skibicki zamordował w Winnipeg w Kanadzie cztery członkinie rdzennych wspólnot. Mężczyzna należał do ultraprawicowego ruchu "Święta Europa". Jego przestępstwa są szokujące.

Skibicki mordował w Kandzie młode kobiety. Jego akta są wstrząsające
Skibicki mordował młode kobiety. Jego akta są szokujące (Facebook)

Ta historia mrozi krew w żyłach. Jak informowaliśmy, Skibicki został aresztowany 18 maja i oskarżony o morderstwo pierwszego stopnia. Jednak w trakcie śledztwa detektywi odkryli trzy kolejne ofiary. Wszystkie z zamordowanych kobiet wywodziły się ze środowiska rdzennych mieszkańców dzisiejszej Kanady.

Pierwsza z nich - Morgan Beatrice Harris została zamordowana 1 maja. Trzy dni później Skibicki zabił 26-letnią Marcedes Myran. Mężczyzna przyznał się również do zabicia 24-letniej Rebekki Contois. Policjanci są także przekonani, że jego ofiarą jest 25-letnia kobieta, której dane nie były podane do wiadomości.

Śledztwo rozpoczęło się 16 maja, kiedy część szczątków kobiety odkryto w pojemniku na śmieci w pobliżu budynku mieszkalnego w Kanadzie. Oskarżonego mężczyznę aresztowano dwa dni później. W toku śledztwa pojawiają się jednak kolejne szokujące informacje na temat Skibicki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "W łóżku z Oskarem": Helena Norowicz jest z mężem od 60. lat. Przepis na miłość?

To nie były pierwsze wybryki Skibickiego. W 2015 roku został skazany za napaść na swoją ówczesną partnerkę. Po spędzeniu około dwóch miesięcy za kratami mężczyzna został skazany na dwa lata w zawieszeniu. Skibicki chwycił wówczas swoją ciężarną partnerkę za włosy i uderzył ją kilka razy w twarz, a następnie próbował ją udusić.

Cztery lata później jego kolejna żona wystąpiła do sądu o ochronę. Kobieta zeznała, że jej mąż znęcał się nad nią fizycznie oraz groził śmiercią.

Zasugerował, że mnie zabije lub że inne gangi porwą mnie i będą torturować, zabijać lub handlować mną" i "powiedział mi, że wrzuci mnie do worka na śmieci" - napisała wówczas zdesperowana kobieta.

Mroczna przeszłość Skibickiego

Na Facebooku Skibicki opisał siebie jako "oficjalnego członka Świętej Europy", skrajnie prawicowej grupy. Jego strona jest również rzekomo pełna treści antysemickich, mizoginistycznych i dotyczących białej supremacji.

Ten domniemany morderca chodził wśród nas. Był w naszym mieście, w naszych dzielnicach, w naszych miejscach pracy. Nie był niewidzialny. Ale niewidzialne są nasze kobiety, dziewczęta i osoby o dwóch duszach - napisała Nahanni Fontaine, członkini Zgromadzenia Ustawodawczego Manitoby w Kanadzie.

Media w Kanadzie od dawna zarzucają policji, że nie traktuje poważnie zgłoszeń o zaginięciu osób tubylczego pochodzenia. Spory żal do siebie ma także jego była żona, która nie może zrozumieć, dlaczego Skibicki zabijał kobiety.

Wiedziałam, że zamierza kogoś skrzywdzić. Gdy się o tym dowiedziałam, płakałam cały czas. Miałam wyrzuty sumienia - powiedziała Global News Erina Leszkovics.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić