o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JAR
|

Skradziony w Szwecji znalazł się w Polsce. Nietypowa propozycja pana Zenona

41
Podziel się

Kilka dni temu Johan Knutsson wyśledził złodzieja roweru swojego 13-letniego syna. Jednoślad nieoczekiwanie trafił do Polski. Historia ma swój ciąg dalszy. Padła oferta kupna roweru.

Skradziony w Szwecji znalazł się w Polsce. Nietypowa propozycja pana Zenona
Skradziony w Szwecji znalazł się w Polsce. Nietypowa propozycja pana Zenon (Pixabay)
bEKvYYbp

Mieszkaniec Szwecji Johan Knutsson kupił 13-letniemu synowi drogi rower. Jednoślad został skradziony, jednak mężczyzna miał nosa i wcześniej zamontował w pojeździe nadajnik GPS, tak żeby ewentualny złodziej nie mógł go znaleźć. Okazało się, że rower w ciągu zaledwie kilku godzin trafił... do Polski.

Kradzież miała miejsce w szwedzkim mieście Dalby niedaleko Malmo. Johan Knutsson w rozmowie z lokalnym portalem Sydsvenskan.se opowiada, że 30 września jego syn Oliver pojechał rowerem na dworzec autobusowy. Miał zabezpieczyć pojazd przy pomocy kłódki. Kiedy po kilku godzinach wrócił, jednośladu już nie było.

bEKvYYbr

Nowy posiadacz roweru zapewniał, że kupił go na giełdzie towarowej i nie był świadomy, że może pochodzić z kradzieży. Jak relacjonuje Dziennik Wschodni, historia sprzed kilku dni mocno zaciekawiła jednego mieszkańca spod Lublina. Pan Zenon zaproponował kupno roweru.

Mogę odkupić rower i przelać pieniądze Szwedowi. Mam wnuczka, również 13-latka. Podarowałbym mu ten rower, a pan Johan kupiłby nowy swojemu synowi - proponuje mężczyzna.

Jest oferta kupna

Pan Zenon przyznaje, że jest związany ze Skandynawią, gdyż w przeszłości woził kontenery do Szwecji oraz Danii. Obecnie rower leży na komendzie i rozwiązanie mieszkańca spod Lublina wszystkim ułatwiłoby życie. Dziennikowi udało się skontaktować z panem Johanem z Dalby.

Niestety w tym momencie nie mogę sprzedać roweru, bo należy do szwedzkiej firmy ubezpieczeniowej Trygg Hansa. Już mi wypłacono pieniądze z ubezpieczenia. Działałbym niegodnie z prawem, sprzedając go - przyznaje Szwed.
bEKvYYbx

Nad sprawą skradzionego roweru cały czas pracuje policja z Parczewa. Rower czeka na ewentualny odbiór przez właściciela lub osobę przez niego upoważnioną.

Zobacz także: Kolejne miliony dla Bąkiewicza? Komentarz Czarneckiego
bEKvYYbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(41)
Andrej
1 tyg. temu
W takiej sytuacji powinna wkroczyć procedura zablokowania takich osób plus ich przodków do trzeciego pokolenia w przód na wiazd do innych krajów europejskich.
Madka
1 tyg. temu
Kocham PIS i darmowe pieniążki
Tereda
1 tyg. temu
Po rower przyjechali a tyle skarbow nakradli Wikingi .i do dzis nie oddaja
bEKvYYbT
Opozycjonista
1 tyg. temu
Jakie te nacje cywilizowane i uczciwe/Niemcy czy Szwedzi/tylko Polacy to sama swołocz. A ile nakradli i nagrabili w czasie wojen!!? A część naszego społeczeństwa umie bić się tylko w polskie piersi i ciągła samokrytyka. Oczywiście złodziejstwo jest przestępstwem i jest naganne ale nie tylko my jesteśmy złodziejami. Przed laty funkcjonował taki dowcip w niemieckiej telewizji, spiker mówił:rodacy jeżeli wybieracie się do Polski to możecie jechać, bo wasz samochód już tam jest. A ja bym to rozszerzył o polski dowcip:Polacy wybieracie się do Niemiec to możecie jechać bo złoto i obrączka waszej babci już tam jest od II wojny światowej...
Anna
1 tyg. temu
No no Polak złodziej zawsze znajdzie wytłumaczenie albo zrzuci winę na innych. Słynie z tego nawet w Afryce. Skąd to się wzięło ????! Ma chyba geny kleptomania.
Jan123
1 tyg. temu
Kto pisze artykuły - zamontował GPS, żeby złodziej nie mógł go znaleźć?
Michal
1 tyg. temu
Niestety bywa tak ze podrzucaja trefny towar na naczepy ciezarowek noca kiedy kierowca odpoczywa I wieziesz nieswiadomy tego ze zostales wlasnie zkodziejem czy paserem
Swenson
1 tyg. temu
Pan Zenon związany ze Skandynawia jeździł pewnie tirem i przez przypadek rower ktoś mu wrzucił na ciężarówkę a on go zauważył dopoliero w Polsce. Biedaczysko.
Miki
1 tyg. temu
Oddajcie insygnia królewskie ,szczerbiec i wiele innych skradzionych dzieł sztuki, a jeszcze eksponują je w muzeum w Upsali
Olaf Olafson
1 tyg. temu
O za bzdury !
Klos
1 tyg. temu
A szwedzi to nie powinni się wstydzić jak splądrowali Polskę w Potopie Szwedzkim ?? Mają setki milionów euro zrabowanych nam !!!
Perełka
1 tyg. temu
Tak jak Szweda podali z imienia i nazwiska tak samo powinni podać personalia tego złodzieja. Bo jest to wstyd dla wszystkich Polaków, zwłaszcza tam pracujących i mieszkających na stałe. Byłaby to przestroga dla innych co mają lepkie ręce. Inna sprawa, że w tym Parczewie już pewnie wszyscy wiedzą o którego ich "Cichego Bohatera" chodzi. Muszą się cholernie cieszyć, że im się trafił w lubelskim o tak o najlepszy kolarz na trasie Malmo - Parczewo. Nic tylko "pogratulować" .
Polak czy Wol...
1 tyg. temu
Ale wstyd.
bEKvYYbL
Ryp
1 tyg. temu
Nasza specjalność
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić