Skuli dzieci łańcuchem. Parafia już usunęła zdjęcie

107

Podczas Białego Tygodnia w parafii pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie doszło do kuriozalnego wydarzenia. Skute łańcuchem pierwszokomunijne dzieci klęczały przed ołtarzem. Jak można się domyślić, zdjęcia z tego wydarzenia, które trafiły do sieci, wywołały oburzenie wśród internautów.

Skuli dzieci łańcuchem. Parafia już usunęła zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay, Twitter, @zofiaurbanek)

Maj to okres pierwszych komunii świętych. W przedostatnią niedzielę tego miesiąca odbyła się ona w parafii pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie (powiat nowosądecki). Podczas uroczystości sakrament eucharystii przyjęło dziewięcioro uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej.

To był piękny i radosny dzień w naszej parafialnej wspólnocie. Dziewięcioro uczniów klasy trzeciej przyjęło prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. Dzień wcześniej podczas pierwszej spowiedzi, już odpowiedzialnie, na miarę swoich lat, wyznali szczerze winy. Był dziecięcy żal i obietnica poprawy - relacjonuje na swojej stronie internetowej parafia pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie.

Parafia podkreśla, że "niezwykłym chwilom towarzyszyli rodzice i bliscy". - To oni, już teraz świadkowie niecodziennych wydarzeń, będą wspierać dzieci w dobrym życiu i dbać o to, by pokochały one czystość swoich serc i chciały ją zachować jak najdłużej - czytam dalej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dawid Woliński o córce: "Ją odciąga od show biznesu"

Dzieci skute łańcuchem klęczały przed ołtarzem

Jak wiadomo celebracja Pierwszej Komunii Świętej przeciąga się na cały tydzień. Tak więc przez kolejne siedem dni dzieci uczestniczą w tzw. Białym Tygodniu. Podczas jednej z takich Eucharystii doszło do niecodziennego i kuriozalnego wydarzenia.

Pierwszokomunijne dzieci zostały skute łańcuchem i ze spętanymi rękoma klęczały przed ołtarzem. W internecie parafia opublikowała zdjęcia, na których można było zobaczyć to zajście. Napisano, że był to "dowód oddania się Maryi", a dzieci zostały "symbolicznie zakute w kajdany".

Głos internautów

Zdjęcia umieszczone w sieci wywołały lawinę komentarzy, w których internauci wyrazili swoje zdanie na ten temat. Jak można się domyślić większość z nich nie kryła swojego oburzenia oraz krytyki.

"Skandal to mało powiedziane", Komunijne sado-maso", "To już taki poziom krindżowej maryjności, że się wewnętrznie kalwinizuję", "Serio, nie wiem jak można postrzegać więź z Matką Bożą w kategoriach jakiegokolwiek zniewolenia" - pisali.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Warto podkreślić, że parafia usunęła już z sieci kontrowersyjne zdjęcia.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić