o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Skutki szczepionki na koronawirusa. Na Rosjan padł strach

408
Podziel się

Związek Nauczycieli w Rosji obawia się obowiązkowych szczepionek. Choć szczepienie teoretycznie będzie tylko dla chętnych, to ci, którzy nie wyrażą na nie zgody, mogą zostać poddani represjom.

Skutki szczepionki na koronawirusa. Na Rosjan padł strach
Władimir Putin podkreśla, że szczepionka jest tylko dla chętnych. (Getty Images)
bECWmZnp

Rosja jest pierwszym krajem, który udzielił licencji na szczepionkę przeciwko koronawirusa. Sputnik-V, bo tak nazywa się preparat, ma być obowiązkowa tylko dla członków Rosyjskich Sił Zbrojnych.

Inne grupy zawodowe boją, że również zostaną poddani obowiązkowym szczepieniom.

bECWmZnr

Wśród nauczycieli już podpisywane są petycje za i przeciw antidotum. Jak podaje Independent, ci, którzy obawiają się szczepienia, podpisują petycję za, ponieważ boją się represji i straty pracy, jeśli nie wyrażą swojej zgody.

Skąd obawa przed rosyjską szczepionką? WHO ostrzegło, że preparat nie przeszedł wszystkich faz badań. Testy były szybkie i mało dokładne.

Rosyjski rząd zapewnia, że szczepienia dla lekarzy i nauczycieli będą dobrowolne. Mimo wszystko pojawia się obawa przed krytyką i presją, którą, jak nie narzuci władza, to narzucą współpracownicy.

bECWmZnx
Czasami dostajesz propozycję, której nie możesz odrzucić - mówi w rozmowie z Independent Dmitrij Kozakow, nauczyciel historii.
Zobacz także: Rosja ogłasza zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa. Światowi eksperci wątpią w jej skuteczność
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECWmZnS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(408)
irina
10 miesięcy temu
szczepionke bada sie od 10-15 lat, 5 lat to za malo a 1 rok wystarczy? nigdy jeszcze nie podawano ludziom szczepionek rna,tylko zwierzetom, ( mozna sprawdzic w wikipedii, jest wyraznie opisane) to pierwszy raz , to bedzie pierszy eksperyment na ludziach (oprocz tych ktorzy testowali).
podsumcz3
10 miesięcy temu
Dodając jeszcze na koniec moich komentarzy. Wojsko nie powinno wspierać tego eksperymentu na ludziach, jeśli tylko politycy bądź ktokolwiek opowie się za przymusem szczepień należy niezwłocznie aresztować odpowiedzialnych za szerzenie pandemii. Inaczej nasz świat skończy się szybciej niż komukolwiek może się wydawać.
podsum2
10 miesięcy temu
Trzeba poczekać 20 lat i wypracować metody analityczne projektowania takich substancji. Oni oglądnęli coś pod mikroskopem widzą jedynie trzy włókna w stogu siana i opierają się na statystyce - w wolnym tłumaczeniu - zobaczymy co się podzieje. Nie ma prawa być zgody na takie eksperymenty.
bECWmZnT
podsum
10 miesięcy temu
Obecna wiedza nie jest wystarczająca i ich metody do tego by tworzyć takie szczepionki. Oni trochę oglądnęli pod mikroskopem a resztę robią metodą prób i błędów tj na chybił trafił. To jest dla nich jedynie okazja do eksperymentu. Ja z takim stanem wiedzy nie wstrzyknąłbym tego nawet szczurom a co dopiero ludziom.
franek
11 miesięcy temu
Niech się szczepi rząd z Morawieckim i kto tylko zechce !!!Ale NIE WOLNO nikogo przymuszać w jakiejkolwiek formie !!!
bzzzzz
rok temu
Nie ma się co dziwić, zachodowi przecież zależy na dużej forsie płynącej ze szczepionki, stąd zwalczanie już istniejących i przestrzeganiem przed ich skutkiem. Zachód już wiele wypuścił leków które zamiast leczyć szkodzą.
John
rok temu
Będą lepsze szczepionki z USA -nafaszerowane dodatkowo hamburgerami w połowie ze sztucznych składników
stopnop
rok temu
Jak się testuje szczeponki?
PSYCHIATRA
rok temu
JAKIE REPRESJE ?
Olo
rok temu
Co tak nagle boicie się o Rosję? Rząd światowy już dawno głosił, że będą szczepić przymusowo wszystkich. A może Rosja ma nieszkodliwe szczepionki?
Kicia Kubuś
rok temu
Rosja nawet z niczego zrobi szczepionki a badaniami się nie przejmują grund że są pierwsi
tata
rok temu
Ja z rodzina przestaliśmy się szczepić na grypę i jakoś od kilku lat nie chorujemy na ową grypę.
emeryt
rok temu
czekam kiedy ZUS wprowadzi obowiązkowe szczepionki PAVULON dla emerytów?
bECWmZnL
adam
rok temu
Amerykanie już pokazali swoje "osiągnięcie" w tej dziedzinie, raz grypa-hiszpanka, drugi raz Syndrom Zatoki Perskiej, to te największe, co się wydało i opisano.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić