BOB| 

Ślady wielkich łap w polskich górach. Babiogórski Park Narodowy potwierdza

2

Zaczyna się okres, w którym niedźwiedzie wybudzają się z zimowego snu. Trzeba bardzo uważać w polskich górach, bo turyści już natrafiają na ślady drapieżników.

Ślady wielkich łap w polskich górach. Babiogórski Park Narodowy potwierdza
Polskie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu (Facebook)

Powoli nadchodzi wiosna, a od kilku dni w całej Polsce mamy dodatnie temperatury. Dlatego trzeba szczególnie uważać podczas górskich wędrówek. I to nie tylko z powodu ryzyka zejścia lawiny. Można bowiem także spotkać na trasie niebezpiecznego osobnika.

Ślady niedźwiedzia na Babiej Górze

Chodzi o niedźwiedzie, które zaczynają budzić się z zimowego snu. Niektóre już wyszły ze swoich gawr w poszukiwaniu pożywienia. Na szlakach można natrafić na ślady tych drapieżnych ssaków.

Takie ślady spotkali turyści, którzy wybrali się na Babią Górę. Fotografię opublikował na Facebooku Babiogórski Park Narodowy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Nasi ludzie udali się w to miejsce i potwierdzili, że są to tropy niedźwiedzia, który wybudził się i zaczął szukać pożywienia - mówi w Polsacie News Tomasz Pasierbek z Babiogórskiego Parku Narodowego.

Niedźwiedzie obudziły się nie tylko na Babiej Górze. Już wcześniej w Bieszczadach nagrano małe osobniki w trakcie zabawy. Dlatego w trakcie górskich wędrówek należy zachować ostrożność.

Zobacz także: Bieszczadzki niedźwiedź dostrzegł fotopułapkę. Jego reakcja była zaskakująca
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić