Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Śląsk. Nowe ognisko koronawirusa w kopalni węgla. Od poniedziałku kolejne badania górników

19

Kopalnia Bielszowice w Rudzie Śląskiej to nowe ognisko koronawirusa. W piątek 24 lipca rano rozpoczęły się tam badania pod kątem wykrycia SARS-CoV-2, które objęły 500 górników. W poniedziałek 27 lipca rozpoczną się badania pozostałych 1400 pracowników KWK Bielszowice.

Śląsk. Nowe ognisko koronawirusa w kopalni węgla. Od poniedziałku kolejne badania górników
Badania na obecność koronawirusa w Bielszowicach (pgg.pl, Materiały prasowe)

Nowe ognisko koronawirusa na Śląsku

W kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej wykryto nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W związku z tym zorganizowano badania przesiewowe wśród górników. Pierwsze odbyły się już 24 lipca w piątek, kolejne są planowane na poniedziałek 27 lipca.

Górnicy chorują na COVID-19

W piątek 24 lipca przebadano 500 górników z KWK Bielszowice. Jak podało rmf24.pl, otrzymane wyniki potwierdziły, że liczba zarażonych wzrosła z 116 do 241 osób.

"Badania pracowników ruchu Bielszowice potrwają od poniedziałku do środy. W sumie przebadanych zostanie ok. 1,4 tys. osób. Trwa ustalanie szczegółowego harmonogramu pobierania wymazów. Punkty wymazowe będą zlokalizowane przed kopalnią" - przekazał PAP rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski, którego cytuje rmf24.pl.

Kopalnia Węgla Kamiennego należy do Polskiej Grupy Górniczej. Według statystyk przekazanych przez rmf24.pl, od początku epidemii koronawirusa do niedzieli 26 lipca w kopaniach należących do PGG wykryto łącznie 2285 zakażeń wśród górników. Wyzdrowiało 1900 osób, co stanowi 83,2 proc.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić