Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Śląsk. Wypadek w Nowej Wsi. Bus czołowo zderzył się z cysterną

16

Policja bada przyczyny wypadku, do którego doszło w miejscowości Nowa Wieś na Śląsku. Kierowa busa zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z cysterną.

Śląsk. Wypadek w Nowej Wsi. Bus czołowo zderzył się z cysterną
Wypadek w Nowej Wsi. Policja bada przyczyny

Rybniccy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego w Nowej Wsi. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 4 osoby, które trafiły do szpitala.

Do poważnego wypadku doszło 3 lipca, około godziny 15:30 na ulicy Rybnickiej w Nowej Wsi. Policjanci z rybnickiej drogówki wstępnie ustalili, że 51-letni kierujący busem, który jechał od Raciborza w kierunku Rybnika, najprawdopodobniej zasnął za kierownicą. Następnie na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym ciągnikiem siodłowym z cysterną.

Kierowcę busa śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala w Katowicach-Ligocie. Z kolei 3 mężczyzn, którzy jechali jako pasażerowie, pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala w Rybniku i Wodzisławiu Śląskim.

Policja przestrzega kierowców, by w czasie jazdy robić przerwy na odpoczynek

Kierowanie pojazdem pomimo narastającego zmęczenia prowadzi do zmniejszenia adekwatności oceny sytuacji na drodze. Wraz z narastaniem zmęczenia na długich trasach pojawia się znużenie, spadek czujności i senność - informują rybniccy policjanci.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić