A. M. | 

Dziecko było na spacerze z mamą. Tragiczny wypadek. Rodzina jest wstrząśnięta

67

3-letni chłopiec był na spacerze z mamą, gdy doszło do tragicznego wypadku. W pewnym momencie samochód prowadzony przez starszą kobietę zjechał na chodnik prosto na nich, po czym uderzył w witrynę sklepową. Rodzina ofiary jest zdruzgotana.

Dziecko było na spacerze z mamą. Tragiczny wypadek. Rodzina jest wstrząśnięta
(Newspix)

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 14:30. 3-letni Xander Irvine był na spacerze ze swoją mamą Wiktorią w dzielnicy Morningside w Edynburgu. W pewnym momencie doszło do tragicznego wypadku. Samochód marki Kia uderzył idących chodnikiem matkę z dzieckiem. Za kierownicą siedziała 91-letnia kobieta.

Poszkodowani zostali natychmiast przewiezieni do szpitala. Chłopiec odniósł jednak śmiertelne obrażenia. Matka, która również została ranna w wypadku, opuściła już szpital.

"Co my bez ciebie zrobimy, Xander?"

Rodzice Xandera są zdruzgotani. Bliscy trzyletniego chłopca, który zginął w wypadku, złożyli hołd w oświadczeniu wydanym przez szkocką policję. Opowiadają, że był radosnym i inteligentnym dzieckiem. Podziękowali także sanitariuszom, policji, straży pożarnej i służbom ratowniczym oraz lokalnej społeczności za pomoc. Na miejscu wypadku pojawiły się kwiaty i pluszowy miś.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

91-letnia kobieta prowadząca pojazd nie odniosła obrażeń. Jak poinformował inspektor policji, obecnie trwa dochodzenie w tej sprawie. Prowadzone jest skrupulatne śledztwo, funkcjonariusze analizują nagrania z kamer monitoringu oraz przesłuchują świadków.

Zobacz także: Ząbkowice Śląskie. 2-latek potrącony na pasach. Kierowca usłyszał zarzuty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić