Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Śląskie. 13-latek i 15-latek zatrzymani. Kazali mężczyźnie wykopać swój grób

382
Podziel się:

W województwie śląskim doszło do zatrzymania nastolatków w wieku 13 i 15 lat. Przez kilka tygodni obaj znęcali się nad dwoma niepełnosprawnymi mężczyznami. W ten sposób usiłowali wymusić od nich pieniądze.

Nastolatkowie brutalnie bili i wymuszali pieniądze od niepełnosprawnych mężczyzn
Nastolatkowie brutalnie bili i wymuszali pieniądze od niepełnosprawnych mężczyzn (Policja)

Sprawa wyszła na jaw, kiedy na komisariat policji zgłosił się mieszkaniec powiatu bialskiego. Jak poinformował funkcjonariuszy z Czechowic-Dziedzic, dwóch nastolatków znęcało się nad jego bratem. Niepełnosprawny 21-latek został pobity. 13-latek i 15-latek żądali od niego pieniędzy.

Ponieważ 21-latek jest niepełnosprawny intelektualnie, nie był w stanie się obronić. Jak podaje przedstawiciel policji śląskiej, z powodu wieku sprawców pobicia i wymuszeń do sprawy zaangażowano zespół zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich.

Okazało się, że 21-latek nie był jedyną ofiarą nastolatków. 15-latek i jego młodszy wspólnik znęcali się również nad niepełnosprawnym intelektualnie 18-latkiem. Żeby wymusić na nim spełnienie ich żądań, kazali mu m.in. wykopać swój grób.

Zobacz także: Zobacz też: Nastolatki się pokłóciły. Na następnym przystanku czekało "wsparcie"

Zatrzymanie nastolatków z woj. śląskiego. Jaka kara im grozi?

Nastolatkowie kazali swoim ofiarom klękać, a następnie zaczynali bić ich po całym ciele – również po głowie. Jak wynika z ustaleń policji, 13-latek i 15-latek łącznie mają na koncie dwa pobicia, dwa rozboje i dwa wymuszenia rozbójnicze. Od swoich ofiar wymusili kilkadziesiąt złotych, smartfon o wartości kilkuset złotych oraz gry komputerowe.

13-latek i 15-latek stanęli przed Sądem Rodzinnym w Pszczynie. Zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich, gdzie będą przebywać, dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja o ich karze. Grozi im spędzenie wiele lat w zakładzie poprawczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić