Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Śląskie. 13-latek i 15-latek zatrzymani. Kazali mężczyźnie wykopać swój grób

261
Podziel się

W województwie śląskim doszło do zatrzymania nastolatków w wieku 13 i 15 lat. Przez kilka tygodni obaj znęcali się nad dwoma niepełnosprawnymi mężczyznami. W ten sposób usiłowali wymusić od nich pieniądze.

Nastolatkowie brutalnie bili i wymuszali pieniądze od niepełnosprawnych mężczyzn
Nastolatkowie brutalnie bili i wymuszali pieniądze od niepełnosprawnych mężczyzn (Policja)
bCIclvSd

Sprawa wyszła na jaw, kiedy na komisariat policji zgłosił się mieszkaniec powiatu bialskiego. Jak poinformował funkcjonariuszy z Czechowic-Dziedzic, dwóch nastolatków znęcało się nad jego bratem. Niepełnosprawny 21-latek został pobity. 13-latek i 15-latek żądali od niego pieniędzy.

Ponieważ 21-latek jest niepełnosprawny intelektualnie, nie był w stanie się obronić. Jak podaje przedstawiciel policji śląskiej, z powodu wieku sprawców pobicia i wymuszeń do sprawy zaangażowano zespół zajmujący się zwalczaniem przestępczości wśród nieletnich.

bCIclvSf

Okazało się, że 21-latek nie był jedyną ofiarą nastolatków. 15-latek i jego młodszy wspólnik znęcali się również nad niepełnosprawnym intelektualnie 18-latkiem. Żeby wymusić na nim spełnienie ich żądań, kazali mu m.in. wykopać swój grób.

Zobacz też: Nastolatki się pokłóciły. Na następnym przystanku czekało "wsparcie"

Zatrzymanie nastolatków z woj. śląskiego. Jaka kara im grozi?

Nastolatkowie kazali swoim ofiarom klękać, a następnie zaczynali bić ich po całym ciele – również po głowie. Jak wynika z ustaleń policji, 13-latek i 15-latek łącznie mają na koncie dwa pobicia, dwa rozboje i dwa wymuszenia rozbójnicze. Od swoich ofiar wymusili kilkadziesiąt złotych, smartfon o wartości kilkuset złotych oraz gry komputerowe.

bCIclvSl

13-latek i 15-latek stanęli przed Sądem Rodzinnym w Pszczynie. Zostali umieszczeni w schronisku dla nieletnich, gdzie będą przebywać, dopóki nie zapadnie ostateczna decyzja o ich karze. Grozi im spędzenie wiele lat w zakładzie poprawczym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCIclvSG
KOMENTARZE
(261)
awea
2 miesiące temu
Nawet nie wiem co napisać, ale wydaje mi się że poprawczak niczego nie nauczy. Lepszym sposobem resocjalizacji byłaby ciężka praca 8-10h dziennie aby docenić życie.
ALL
2 miesiące temu
DO OBOZU PRACY NA 10 LAT, MŁOT, KILOF I KUCIE SKAŁ PRZEZ 12 GODZIN WRAZIE ODMOWY NIE DOSTAJE JEDZENIA!!!
rff
2 miesiące temu
Powinni obaj dostać obóz pracy do 21 roku życia na zasadzie "jak nie pracujesz, to nie jesz". Wtedy byłaby jeszcze jakaś szansa na zrobienie z nich porządnych ludzi. A jak dostaną dwa latach poprawczaka , to tylko się zdemoralizują tam już zupełnie i do końca życia będą chodzić po ulicach z nożami i zaczepiać ludzi. I z więzienia do więzienia. Z Wielkiej Brytanii takich kiedyś do Australii wywozili statkami żeby mieć z nimi spokój.
bCIclvSH
Olo
2 miesiące temu
Skoro wiedzieli jak bić to stare konie do ciupy
maria
2 miesiące temu
co za gowniarze poprawczak nic nie da wyjda z niego jeszcze bardziej zdemoralizowani kara ciezkiej pracy do kamieniolomow na 12 godzin dziennie to moze by cos z nich bylo w lowie sie nie miesci mam syna 11 lat nie wyobrazam sobie takiej sytuacji
Najnowsze komentarze (261)
asda
2 miesiące temu
Wiecie co? To filmy w dużej mierze dają pomysły takim zwyrodnialcą
fer
2 miesiące temu
Zrobic to co robia u Kima.Czym skorupka za mlodu ... wyjda i beda zabijac.
Kamil
2 miesiące temu
Pamiętajcie że obozy lub jakaś ciężka praca nic ich nie nauczy. Powinni pójść jako wolontariusze pomagać innym niepełnosprawnym by zobaczyli jakimi problemami tacy ludzie muszą walczyć codziennie. Może wtedy by zrozumieli.
Luxor
2 miesiące temu
Te dziewczyny co jechały tym autobuaem wcale nie są lepsze bo wymachują środkowymi palcami zaraz po wyjściu z autobusu. Pewnie razem w zmowie z tymi ćwierćinteligentami. Powiem krótko - patola na maxa, pamiętam takie akcje z 15 lat temu, ale teraz...
gość
2 miesiące temu
tam na pewno poprawią się
Lucaster
2 miesiące temu
Czy i tym razem zaczną się wrzaski o brutalności policji i ChWDP?
Fér play
2 miesiące temu
Poprawczak do czasu aż będą mogli byś sądzeni jako dorośli i do paki na bardzo długo
j23
2 miesiące temu
Jestem z CzDz jaka tam jest patologia to nie do uwierzenia. Kiedyś byly zaklady pracy a potem w nowej polsce ławeczka i chlanie na okrągło. Strach wieczorem chodzić i chociaz policja wróciła do centrum a straż miejska niby ciągle na patrolu to ja codziennie widzę jak w miejskim parku siedzą i chleją
bCIclvSz
Siema
2 miesiące temu
Wygrywa silniejszy samiec poprostu. Pogrozić palcem i puścić wolno.
zxcvbgfdsa
2 miesiące temu
praca w kamieniołomie za wyżywienie jakie jest w szpitalach, bez telewizji kontaktu ze światem, po 8 godzin dziennie co najmniej przez 20 lat. Wrócą na właściwe tory
,,,
2 miesiące temu
13 i 15 lat. No i na pewno rodzice na nich 500+ biorą. Żmije na własnych piersiach wychowujemy.
Tczew
2 miesiące temu
Absolutnie niewyobr5ażalne bestialstwo, wynaturzenie, aspołeczne i socjopatyczne przypadki. Naprawdę, jestem wstrząśnięty. Nie wiem co powiedzieć...a nienawiści siać nie ma już po co...oni to zrobili...po wielokroć. Przykro mi. Wstyd mi za nich.
Gość
2 miesiące temu
Od razu do ziemi i tak z nich już nic dobrego nie wyrośnie czapa i kilku głupimi mniej
leo
2 miesiące temu
chłosta publiczna ile lat tyle batów myślę że więcej nie podnieśliby ręki na nikogo, a to wasze bezstresowe wychowanie właśnie owocuje i macie co chcieliście
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić