aktualizacja 

Słowa Kaczyńskiego wywołały strach. Owsiak: "powiem Panu krótko"

2685

Jerzy Owsiak w ostatnim wpisie na Facebooku zwrócił się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prezes WOŚP w mocnych słowach napisał co myśli o polityku. "Pan po prostu przeszkadza Polakom żyć normalnie, godnie i sprawiedliwie. Mam Pana serdecznie dosyć!" - napisał wprost.

Słowa Kaczyńskiego wywołały strach. Owsiak: "powiem Panu krótko"
Jurek Owsiak zwrócił się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. (AKPA, PAP)

Na początku swojego wpisu Jurek Owsiak poinformował, że jego fundacja jest obecnie w trakcie organizacji zakupu sprzętu medycznego dla polskiej ochrony zdrowia, finansowanego z pieniędzy zebranych podczas Finału WOŚP.

Przez te 30 lat zebraliśmy ponad 1 miliard 750 milionów złotych i kupiliśmy blisko 70 000 urządzeń. Jak Pan widzi, ofiarność Polaków i Rodaków na całym świecie i zaufanie do nas jest ogromne - zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes WOŚP nawiązał także do pomysłu Kaczyńskiego o powołaniu komisji, której zadaniem będzie "badanie polityki energetycznej prowadzonej przez rząd polski w latach 2007-2015".

Ja radziłbym Panu powołać komisję do spraw ochrony zdrowia Polaków. Jako Prezes Zarządu Fundacji WOŚP obserwuję ten stan rzeczy od 30 lat. I powiem Panu krótko - takiego bałaganu, jaki zaistniał w kilku ostatnich latach, jeszcze nie widziałem. Polska ochrona zdrowia z trudem leczy. Polska ochrona zdrowia jest niedofinansowana, ponieważ w ostatnich latach w sposób skandaliczny Pana rząd przesuwa pieniądze publiczne w sektory oddalone od ochrony zdrowia. Pana rząd marnotrawi publiczne pieniądze mimo próśb Polaków. Pan osobiście decyduje o tym, aby miliardowe nakłady nie szły na onkologię, a były przeznaczane na media publiczne - czytamy we wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Prawicowe media o Jerzym Owsiaku. Reakcja polityka PiS
Jest Pan totalnie oderwany od rzeczywistości, Pana wypowiedzi, które obrażają, które są rasistowskie, także we mnie wzbudzają strach! To Pan jest winny wywołania wojny polsko-polskiej - napisał bez ogródek Jurek Owsiak o prezesie PiS.

Owsiak stwierdził również, że Polacy nie mogą liczyć na wsparcie rządu. "Nosze koszulkę z napisem 'mam ogień w sercu'. Mam go, aby pomagać i robić to skutecznie, bo w rządach Pana nie mam żadnego oparcia i pewności, że ktoś o nas, Polaków, zadba. Chciałbym powiedzieć to, co mówię zawsze przy naszej fundacyjnej pracy – jeżeli z nami nie grasz, to nie przeszkadzaj. Pan po prostu przeszkadza Polakom żyć normalnie, godnie i sprawiedliwie. Mam Pana serdecznie dosyć!" - podsumował Jurek Owsiak.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić