o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Nawet 500 zł mandatu. Będzie więcej kontroli w sklepach

840
Podziel się

W obiektach zamkniętych nadal trzeba zasłaniać twarz. Problem w tym, że wiele osób totalnie lekceważy ten obowiązek. Policja ma to na uwadze i zapowiada zwiększoną liczbę kontroli.

Nawet 500 zł mandatu. Będzie więcej kontroli w sklepach
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Zoran Mircetic)
bEIVwKIB

Z rzeszowską "Gazetą Wyborczą" skontaktował się oburzony czytelnik. - Czwarta fala epidemii już jest, codziennie widzimy wzrost zakażeń, a ludzie zachowują się, jakby nie mieli internetu, ani telewizji. Mimo że obowiązek noszenia maseczki w sklepach nadal obowiązuje, mało kto go przestrzega - powiedział pan Jacek.

Dochodzi do tego, że wchodząc do sklepu w maseczce, czuję się jak frajer, ludzie patrzą na mnie jak na kosmitę - dodał.
bEIVwKID

Mężczyzna zaznaczył, że nawet obsługa nie zwraca już uwagi na brak maseczek. Ponadto zauważył, że ekspedientki też nie zakrywają twarzy. Wszystkie te spostrzeżenia bez wątpienia nie są wyssane z palca, bo takie sytuacje rzeczywiście można zaobserwować w wielu sklepach.

Co grozi za brak maseczki?

Za brak maseczki w miejscu, w którym trzeba ją posiadać, grozi mandat w wysokości 500 złotych. Ukarane mogą zostać również te osoby, które niepoprawnie zakrywają twarz.

Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie kontroli policyjnych będzie więcej niż dotychczas. Częstsze sprawdzanie, czy ludzie przestrzegają przepisów, zapowiadają m.in. policjanci z Rzeszowa.

bEIVwKIJ
W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 rzeszowscy policjanci zwiększą liczbę kontroli w galeriach, placówkach handlowych oraz środkach transportu publicznego - mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, cytowany przez "GW".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIVwKJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(840)
el-ka
5 dni temu
A w kościołach też będę dawać mandaty? Powiem mojemu sąsiadowi,by zabierał maseczke do kościoła. Tylko jak przyjmę komunię. No i będzie mandat.
el-ka
5 dni temu
Kat ma rację wszelkie ograniczenia praw obywatelskich,nakazy i zakazy,tylko w drodze ustawy.
el-ka
5 dni temu
Nigdy nie zapłacę żadnego mandatu,,gdybym przypadkiem była w sklepie bez maseczki.
bEIVwKJf
el-ka
5 dni temu
Kat masz rację. Ograniczenia swobód obywatelskich tylko w drodze ustawy. A swoją drogą niektórzy niech zakryja twarz,bo czasem przykro na to patrzec.
el-ka
5 dni temu
A co to komu przeszkadza wejść w maseczce do sklepu. Korona z głowy nie spadnie. Kasy są ogrodzone pleksikami. Ale ekspedientka nie jest od tego,by biegać po sklepie i pilnować. Wynika z tego,że przy każdym sklepie trzeba postawić policjanta. Tylko skąd wziąć tyłu ludzi. Oni też mają inne zadania i nie rozdwoja się.
77777
5 dni temu
Donosicieli nie brakuje. Jak będą kazali szczekać w tych kagańcach też zaczniecie??? Ludzie jest nowe rozporządzenie, kto ma maseczkę musi szczekać!!!
?????
5 dni temu
Czytelnik? Gazeta Wyborcza? Czwarta fala? Czwarta fala to My, Wolni Ludzie. Czego jeszcze ten czytelnik i Policja nie rozumie?
BABCIA
5 dni temu
rOZPORZADZENIE TO NIE USTAWA A TYLKO USTAWA DALA BY TO PRAWO JASNE??? TYLE W TEMACIE
Fordoniak
5 dni temu
W Bydgoszczy na osiedlu Tatrzańskim spróbuj tylko wejść do jakiejś Żabki w maseczce. Będą wszyscy patrzeć na ciebie jak by UFO wylądowało.
Pir
5 dni temu
Bezprawie trwa w najlepsze a później posłowie /też łamią konstytucję/ się oburzają jak patriota mówi prawdę co im grozi za łamanie prawa.
Nie ma to tam...
5 dni temu
Nie chcę ludkowie się zaszczypaczkować drugą dawka, to należy im przypominać, że wciąż panuje nam Jej Wysokość Pandemia
KAT
5 dni temu
Nie straszcie już dawno Sąd Najwyższy orzekł , że te przepisy nie maja mocy prawnej!!!! Nie przyjmować mandatów w tedy idzie wniosek do sądu a wszystkie sądy odrzucają je na wstępie. I w tedy znając dane policjanta wystąpić z powództwa cywilnego o odszkodowanie. Ja tak robię i już jeden policjant ma orzeczone 4 tysiące! NIE DAJCIE się tak zniewalać!!!! Konstytucja art 31/3 mówi o Ustawie a nie Rozporządzeniu!!!!! Po drugie poczytajcie sobie definicję epidemii! Według ustawowej definicji musi być więcej zakażeń niż w okresie wcześniejszym a jest mniej niż rok temu więc przepis z mocy prawa wygasa!!!!!
Lozen
5 dni temu
Jak są jakieś nakazy z rządu bez ustawy, to rząd powinien zapewnić każdemu obywatelowi maseczkę na każdy dzień za darmo, a nie żeby Polacy tracili pieniądze na jakieś widzi mi się naszego rządu, który chce trzymać swoich obywateli w ryzach. Ciekawe czy nasi rządzący kupują sobie sami maseczki czy dostają codziennie po kilka za darmo.
bEIVwKIX
Abc
5 dni temu
Maseczka dużo daje jak się kicha w nią a nie na innych jak się kaszle w nią a nie na innych i przedewszystkim jak ludzie mają maseczkę nie muszę patrzeć jak grzebią sobie w nosie a niestety dużo jest takich !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić