Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Relacja TVP z protestów. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

449
Podziel się

W niedzielę w całej Polsce rozpoczęły się manifestacje w obronie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Protest na żywo transmituje większość stacji informacyjnych, w tym TVP Info. Widzów państwowej telewizji w zdumienie wprawiły jednak zaprezentowane paski informacyjne.

Relacja TVP z protestów. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia
Donald Tusk przemawiał na pl. Zamkowym. Jego słowa TVP Info okrasiło kontrowersyjnym komentarzem (Twitter, TVP)
bELdlqTF

Główna demonstracja rozpoczęła się o godz. 18 na pl. Zamkowym w Warszawie. Głos zabrał m.in. przewodniczący PO Donald Tusk. Podkreślił, że manifestanci chcą "bronić Konstytucji i Rzeczypospolitej przed uzurpatorami".

Pseudotrybunał, grupa przebierańców w sędziowskich togach na polecenie prezesa rządzącej partii, postanowiła wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej – ocenił lider PO.
bELdlqTH

Mocne wystąpienie Tuska. Konrtowersyjny pasek w TVP

Telewizja Polska razem z innymi stacjami informacyjnymi transmituje wydarzenia z protestu. Duże poruszenie w mediach społecznościowych wywołały paski informacyjne, którymi opatrzono antyrządowe wystąpienie Donalda Tuska.

Protest przeciwko polskiej Konstytucji – głosi jeden z nich.
bELdlqTN

W TVP nie zabrakło także innych kontrowersyjnych komentarzy. Widzowie stacji mogli m.in. dowiedzieć się, że przewodniczący PO opowiada "bajki o polexcie". Kolejny pasek głosi z kolei, że "Donald Tusk atakuje Polską suwerenność".

"To jest protest zinstytucjonalizowanej targowicy" – takim komentarzem opatrzono dalsze transmisje z protestów.

Protesty w Warszawie. Chodzi o wyrok TK w sprawie prawa unijnego

Wśród protestujących na pl. Zamkowym w Warszawie oprócz Donalda Tuska pojawił m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. – Powinniśmy być tutaj wszyscy, jeżeli zależy nam na członkostwie w Unii Europejskiej – stwierdził Trzaskowski, dodając, że "orzeczenie pseudotrybunału to pierwszy krok na drodze do wyjścia z Unii".

bELdlqTO
Jesteśmy tutaj, żeby demonstrować swoje przywiązanie do unijnych wartości – podkreślił polityk Koalicji Obywatelskiej.

Obok pl. Zamkowego pojawili się także kontrmanifestanci ze stowarzyszenia "Marsz Niepodległości". Robert Bąkiewicz oraz jego zwolennicy próbowali zagłuszyć Tuska oraz innych występujących na scenie.

Chcemy Polski polskiej, a Tusk Polski europejskiej. To sprzeczność! Prowadzą was wszystkich w przepaść – przekonywał lider narodowców.
bELdlqTP

Manifestacja na pl. Zamkowym w Warszawie została zwołana przez Donalda Tuska po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Sędziowie orzekli, że niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej nie są zgodne z polską Konstytucją. Oznacza to, że polskie prawo ma wyższość nad unijnym.

Obejrzyj także: Europosłanka PiS Anna Zalewska o UE. Zabrnęła za daleko. Dziennikarz zdumiony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdlqUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(449)
Lucyna
1 tyg. temu
Unia Europejska już wstrzymała nam miliardy, bo nasze prawo stanowione (konstytucja)i działania pis są sprzeczne z wartościami unijnymi. Najlepsze jest to, że prawica i kościół się czepia, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię, którą kiedyś narzuciły Polsce te same państwa. Polska nie była krajem chrześcijańskim tylko pogańskim a chrześcijaństwo Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny.
Lucyna
1 tyg. temu
Unia Europejska już wstrzymała nam miliardy, bo nasze prawo stanowione (konstytucja)i działania pis są sprzeczne z wartościami unijnymi. Najlepsze jest to, że prawica i kościół się czepia, że Unia Europejska narzuca Polsce wartości i jednocześnie prawica chroni wiarę i ideologię, którą kiedyś narzuciły Polsce te same państwa. Polska nie była krajem chrześcijańskim tylko pogańskim a chrześcijaństwo Polska przyjęła pod przymusem i groźbą wojny.
Marcel z Wars...
1 tyg. temu
Przez PiS, Rydzyka, Godek, konfederację i kościół unia Europejska nie będzie nam dawać kasy a nawet zarządają zwrotu pieniędzy, które nam dała w ramach dotacji oraz zniszczenia wszystkiego co zostało wybudowane i kupione za unijną forsę. Bycie w jakiejkolwiek organizacji i wspólnocie oraz branie korzyści z bycia jej członkiem ma pewną cenę, a ta cena to przestrzeganie jej zasad i wartości. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości tak jak kiedyś chrzest, to wywalą nas z Unii Europejskiej i nie będziemy mieli kasy i staniemy się zapaścią gospodarczo-cywilizacyjną o mentalności ze średniowiecza i będziemy ciemnogrodem zależnym od humorów Putina, do którego wdzięczy się Kaczyński. OD UNIJNYCH WARTOŚCI ZALEŻNE SĄ DOTACJE UNIJNE a od unijnych dotacji zależna jest Polska. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości, to będziemy mieli przesrane, bo nie będzie nas na mapie a Rosja się powiększy, bo Putin na nas łapy położy! Lewica jest najbardziej proeuropejską partią a od unijnych wartości uzależnione są dotacje. Rydzyk, Czarnek, pis itd chcą z nas zrobić ciemnogród. PiS skłócił Polskę z Unią Europejską, Stanami Zjednoczonymi, zachodem i z kim popadnie.
bELdlqUj
gość
2 tyg. temu
Najprawdobodobniejsze " WYJŚCIE "to wyjście TUSKA ze skóry.
Górol
2 tyg. temu
Tusk to szkolny wzór podłości
Górol
2 tyg. temu
Potrzebę fizjologiczną oddaje nastojąco na PO
Karpacz
2 tyg. temu
Dla dobra moich dzieci zagłosuje na PiS
kowalski
2 tyg. temu
Albo to tak wielka RZĄDZA WŁADZY, albo STRACH przed tym co ich czeka, nie wiem.Raczej chyba to drugie, ponieważ tyle korupcji i złodziejstwa jak za rządów TUSKA i PO-PSL nigdy w Polsce nie było. Nawet Komuniści w czasach swojej świetności nie okradali Polski tak jak zrobił to TUSK z całą PO i PSL.Czy tak, czy siak prawda i tak wyjdzie na jaw. Jeśli ktoś jest winny będzie i surowo ukarany i żadne względy, znajomości w całej UE mu nie pomogą.Drugą stroną medalu jest fakt, że PO z całą tą śmieszną Koalicją nie ma żadnych szans na wygranie w Polsce Wyborów Parlamentarnych. PO prostu jest to niemożliwe z tego to względu, że Polacy mają już ich serdecznie dosyć a tym bardziej mają dosyć Nędzy którą fundował im PAN TUSK przez 8 lat swoich rządów.Jedynym możliwym wyjściem Koalicji Obywatelskiej z tej nieciekawej sytuacji jest zaszyć się głęboko w lesie lub wyemigrować np: do Rosji.
Runner 2040
2 tyg. temu
Jak chce Tusk Polski europejskiej niech sobie kupi w Afryce działkę i tam złoży drugie Polskę niech tam totalna opozycję przeniesie
Obserwator
2 tyg. temu
Jak zwykle sprzedajni blokują popierających PiS
polak
2 tyg. temu
PODŁOŚĆ PISU NIE ZNA GRANIC, NIE MOGĄ PRZEBOLEĆ TUSKA ŻE BIJE ICH NA GŁOWĘ POD KAŻDYM WZGLĘDEM A Z NICH ŚMIEJE SIĘ CAŁA EUROPA.
Dawid
2 tyg. temu
Doigrał się,
Leszek
2 tyg. temu
Sięga dna ten pacjent
bELdlqUb
Natala
2 tyg. temu
Panie Tusk, nadal wybieram PiS
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić