Ślub i wesele 2021. Ile włożyć do koperty? Kwoty przyprawiają o zawrót głowy

108

Wielu z nas zastanawia się, ile powinniśmy włożyć do koperty dla pary młodej, która zaprosiła nas na swój ślub i wesele. Jaka powinna to być suma w 2021 roku? W Internecie użytkownicy sieci gorąco debatują o tym, odkąd od 6 poluzowano obostrzenia dot. wesel, na które można zaprosić do 150 gości. Wielu z nich ma niedługo wesele kogoś bliskiego, a nie stać ich, z powodu kryzysu finansowego, na włożenie do koperty dużej sumy...

Ślub i wesele 2021. Ile włożyć do koperty? Kwoty przyprawiają o zawrót głowy
Ile włożyć do koperty dla młodej pary? (Pixabay)

Zapadający w pamięć ślub i huczne wesele to nieczęste wydarzenia rodzinne, które w ostatnim czasie zaplanowało wiele polskich par. Od 6 czerwca bowiem rząd zdecydował, że obostrzenia zostaną poluzowane i odtąd rodzinne świętowanie jest możliwe, jednak z ograniczoną liczbą osób - do 150.

Polacy masowo dostają zaproszenia na śluby i wesela. Mają jednak zagwozdkę. Nie stać ich więc na prezenty, najczęściej będące po prostu sowicie wypchaną pieniędzmi kopertą. Przecież jeszcze kilka tygodni temu szalała pandemia, która wywołała światowy kryzys gospodarczy i nie była obojętna także dla portfeli Polaków.

Tymczasem, jak przyjęło się w niektórych miejscach Polski, minimalna zawartość takiej koperty wynosić powinna około 500 zł - tak jest np. w województwie mazowieckim. Natomiast kwota padająca w innych częściach Polski, nieco biedniejszych, jak np. w województwie lubelskim, to kwota niemal o 50 proc. niższa, wynosząca już około 300 zł.

Ślub i wesele 2021. Internauci gorąco debatują. Ile włożyć do koperty dla pary młodej?

Użytkownicy sieci potrafią naprawdę pokłócić się w tej sprawie. Zdania na ten temat są podzielone, a niejeden były lub przyszły gość weselny potrafi przyjąć komentarze dyskutantów za... obrazę swojego honoru.

Na jednym z for internetowych rozpoczęto dyskusję. Autorka zapytała, czy faktycznie w całej Polsce goście weselni dają do koperty minimum 500 zł. Jak zasłyszała - jest to "absolutne minimum" - według jej znajomych. Szybko otrzymała odpowiedzi.

Braliśmy ślub 2 lata temu i mieliśmy sporo kopert po 200 lub 300 zł od pary. Trochę było po 500. Tylko 2 koperty zawierały więcej niż 500 zł. Nie wiem, skąd się biorą te sumy, o których ludzie piszą - stwierdziła z niedowierzaniem kobieta.

Po chwili ktoś inny dodał, że suma 500 zł jest mitem, legendą. Na swoim weselu takiej sumy nie widziała.

U nas też były głównie koperty po 300-400 złotych. Skąd te sumy? - zastanawia się ktoś inny.

Ile w końcu dać? Co wziąć pod uwagę?

Aby nie popełnić faux pas i dać do koperty sumę, która przynajmniej pokryje koszta organizacji wesela młodej parze, warto dowiedzieć się, ile młodzi mogli w danym miejscu zapłacić "za talerz" dla jednej osoby. Zwykle jest to od 100 do maksymalnie 300 zł, choć oczywiście kwota ta jest nieograniczona i może wynieść nawet i 1000 zł w ekskluzywnych miejscach.

Jeśli więc idziemy na wesele sami, warto dać do koperty minimum od 100 do 300 zł. Jeśli natomiast z partnerem - kwotę tę trzeba podwoić. A jeśli chcemy, aby para młoda rozpoczęła nową drogę życia, mając na start trochę gotówki, warto dorzucić do koperty 100-200 zł. Z pewnością będą nam za to wdzięczni!

Koniec końców warto wspomnieć, że nie chodzi przecież o kwotę, ale o naszą obecność na najważniejszym wydarzeniu bliskiej rodziny...

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić