Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Skandal na cmentarzu. Właściciel zakładu pogrzebowego ma 324 zarzuty

34
Podziel się:

Właściciel oraz kierownik jednego z zakładów pogrzebowych w Słubicach (woj. lubuskie) usłyszeli setki zarzutów w sprawie pobierania nieuzasadnionych opłat za organizację pogrzebów i nieprawidłowości związanych z przechowywaniem zwłok. Na poczet zapłacenia kar i nawiązki dla pokrzywdzonych zabezpieczono milion złotych.

Skandal na cmentarzu. Właściciel zakładu pogrzebowego ma 324 zarzuty
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W toku prowadzonego postępowania przesłuchano licznych świadków, zebrano i szczegółowo przeanalizowano dokumentację związaną z organizacją przez zakład pogrzebów i wypłatą świadczeń pogrzebowych z ZUS z lat 2016 -2021.

Po wnikliwej i skrupulatnej pracy policjantów zatrzymany został właściciel zakładu oraz osoba zatrudniona tam na stanowisku kierownika. Właścicielowi zakładu przedstawiono łącznie 324 zarzuty popełnienia oszustw, polegających na pobieraniu od rodzin osób zmarłych nienależnych opłat, oraz 36 zarzutów dotyczących przechowywania zwłok w niewłaściwych warunkach sanitarno-epidemiologicznych.

Na poczet przyszłych kar, w szczególności grzywny oraz obowiązku naprawienia szkody na rzecz osób pokrzywdzonych, przedsiębiorcy zabezpieczono gotówkę w wysokości miliona złotych.

Prokuratura Rejonowa w Słubicach wystąpiła ponadto z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, jednakże Sąd Rejonowy w Słubicach wniosku tego nie uwzględnił.

Kierownikowi zakładu przedstawiono łącznie 182 zarzuty oszustw. Prokurator Rejonowy w Słubicach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego - relacjonuje policja.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nadal gromadzone i analizowane są dokumenty związane z prowadzoną przez zakład pogrzebowy działalnością. Obu podejrzanym za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
Miłosierdzie
6 miesięcy temu
YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary Cudze zabierają Jak to możliwe, że coś takiego działo się w sercu Europy ?
Witamy w Pl
6 miesięcy temu
Jak to możliwe, że coś takiego działo się w sercu Europy YouTube Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary Cudze zabierają Do jakiego Boga się modlicie w ogródku rodziny ? Kto dał oręż kto zyskał?
Noc ciemna
6 miesięcy temu
kiedy moja siostra zmarla, nie pozwolili mi jej zobaczyc - bo "cala w trumnie plywala w wodzie" jak powiedzial pan z firmy (2 czerwca 2021 firma Styx z Wolczynskiej w Warszawie). Nie zapomne. Dotad nie wiem kogo pogrzebalismy.
Tfuyf
6 miesięcy temu
A mówią źe branża funeralna cieńko przędzie.. A tu proszę milion w gotówce.,
Ksiądz ateist...
6 miesięcy temu
Spopielone ciało nie powinno podlegać obowiązkowemu pochówkowi. Sądu ostatecznego nie będzie. Amen!!!
buhaha
6 miesięcy temu
Panie autor a dlaczego nie napiszesz że osły posły przy żłobie powinni zmienić prawo !!! Gdyby nie było przymusu pochówku nawet prochów mafia pogrzebowo - cmentarna nie miałaby takich luksusów !!!
my polacy
6 miesięcy temu
wiadomo strefa pokoube
żal
6 miesięcy temu
A "słomkowe" wybory , 70 milionów poszło ..........!
ciekawski
6 miesięcy temu
ok, jasne. oby trafili do więzienia. ale pytanie mam inne. kiedy media wezmą się za lekarzy, którzy odmową pomocy mordowali ludzi w szpitalach pod pretekstem grypki zwanej covid i jeszcze za to mieli płacone ogromne pieniądze? to was nie interesuje?
Krzyż
6 miesięcy temu
Szpadel, jakieś miejsce, folia, jak kto chce w Polsce, pomnik. Melodia...biały..
TDM
6 miesięcy temu
To dla tego wciąż nie można uchwalić prawa do możliwości rozsypania prochów . Przecież zarobić muszą i pogrzebacze i sukienkowi
smietty
6 miesięcy temu
zaklady pogrzebowe ,grabarze to zwyczjna banda skubiaca ludzi w trudnych chwilach zycia !!!!
Bożesztymój
6 miesięcy temu
A tymczasem cud w Jordanowie z dziwisz się jak olbrzymie są serca sióstr, cud na miarę kościoła naszego papciowego
Sonia
6 miesięcy temu
Taką hienę cmentarną powinno się do pręgierza na Rynku głównym miasta łańcuchami przykuć niech ludzie zobaczą kto w ich mieście mieszka.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić