aktualizacja 

Ginęli jeden za drugim. Wstrząsające nagranie z frontu w Ukrainie

Snajper Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy zlikwidował trzech i zranił dwóch kolejnych rosyjskich najeźdźców w ciągu pięciu minut. Celne trafienia Ukraińca nagrały kamery termowizyjne.

Ginęli jeden za drugim. Wstrząsające nagranie z frontu w Ukrainie
5 celnych trafień ukraińskiego snajpera (Facebook)

Dowództwo Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy udostępniło nagranie, które pokazuje, jak skutecznie działa ukraiński snajper na linii walk. W krótkim odstępie czasowym udało mu się wziąć na cel i trafić pięciu rosyjskich najeźdźców.

5 celnych strzałów

Stało się to w obwodzie donieckim, gdzie obecnie trwają najcięższe walki.

W efekcie trzech zabitych i dwóch rannych Rosjan. Podczas pracy jednym strzałem udało się trafić dwóch wrogów naraz - czytamy na Facebooku Sił Operacji Specjalnych.

Dowództwo przekazało, że snajper, którego skuteczne działania nagrała kamera termowizyjna, służy w 3. oddzielnym pułku Wojsk Specjalnych im. księcia Światosława Chrobrego. Więcej informacji o żołnierzu Ukraińcy nie podają, aby nie ujawniać jego tożsamości.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Przygotowują się do bitwy o Mariupol

W obwodzie donieckim, gdzie został nagrany filmik, trwa obecnie najcięższa faza walk. Pawło Kyryłenko, gubernator tego regionu na południowym wschodzie Ukrainy uważa, że rosyjskie wojsko przygotowuje się do powtórnej bitwy o Mariupol w obwodzie donieckim.

Przygotowują się do tego. Zdają sobie przecież sprawę z tendencji na froncie. Że jest jawna tendencja do wyzwolenia całego terytorium Ukrainy: obwodu charkowskiego, donieckiego, chersońskiego. Wróg to wspaniale rozumie - powiedział Kyryłenko, cytowany we wtorek przez portal RBK-Ukraina.

Rośnie liczba wojskowych

Szef władz obwodowych poinformował, że rosyjska armia koncentruje siły na kierunku bachmuckim i awdijiwskim w Donbasie, by osiągnąć jakiekolwiek "zwycięstwo" i móc je wykorzystać w celach propagandowych.

RBK-Ukraina podkreśla, że po wycofaniu się rosyjskiego wojska z Chersonia w okupowanym Mariupolu rośnie liczba wojskowych. Miasto przekształca się w główny wojskowo-logistyczny hub i bazę na tyłach armii Rosji.

Zobacz także: Zamkną niebo nad Ukrainą? "To rodzi ryzyko"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić