Słynny lekarz uznany za winnego. Odurzał i gwałcił swoje pacjentki

90

Ricardo Cruciani, niegdyś ceniony nowojorski neurolog, został uznany za winnego wykorzystywania seksualnego swoich pacjentek. Postawiono mu zarzuty za 12 przestępstw, w tym za gwałty i próbę gwałtu.

Słynny lekarz uznany za winnego. Odurzał i gwałcił swoje pacjentki
Lekarz został skazany za wykorzystwanie swoich pacjentek. (YouTube, cbsnews)

Ricardo Cruciani w piątek 29 lipca został uznany za winnego. Przez 15 lat pracy w Beth Israel Medical Center na Manhattanie oraz w placówkach w New Jersey i Pensylwanii miał dokonywać napaści na swoich pacjentów. Nie przyznał się do winy.

Lekarz skazany za gwałty na pacjentkach

Cruciani miał uwodzić swoje pacjentki lub przepisywać im bardzo wysokie dawki uzależniających leków przeciwbólowych. Ofiarami często były kobiety po poważnych urazach lub wypadkach samochodowych.

Lekarz stosował wymuszenia i szantaż. Sześć ofiar zeznało, że do wykorzystywania seksualnego dochodziło za zamkniętymi drzwiami. Cruciani obnażał się i domagał się "zapłaty".

Nie wypisywał mi recept, dopóki nie robiłam tego, co chciał - mówiła jedna z pokrzywdzonych pacjentek.

Cruciani został uznany za winnego napaści na tle seksualnym, jednej próby gwałtu, jednego przypadku wykorzystywania seksualnego, dwóch gwałtów i siedmiu przestępstw na tle seksualnym. Sąd oczyścił go z dwóch innych zarzutów. Lekarz przez cały czas utrzymuje, że nigdy nie skrzywdził żadnej ze swoich pacjentek. Jego adwokat, Fred Sosinsky, zapowiedział w piątek, że złoży apelację.

Oskarżony jest nikim innym jak dilerem narkotyków, który wykorzystywał recepty jako broń – stwierdziła prokurator Shannon Lucey w mowie końcowej.

Neurolog został aresztowany w 2017 r. Uniknął wówczas więzienia po osiągnięciu ugody, która wymagała od niego zrzeczenia się licencji medycznej i zarejestrowania jako przestępca seksualny. Wyrok zostanie ogłoszony najprawdopodobniej już 14 września. Grozi mu nawet dożywocie.

Zobacz także: Narodowcy dofinansowywani przez władzę? "Zbrojne ramię PiS-u"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić