aktualizacja 

Ksiądz zabrał głos ws. kabaretów. W sieci huczy po skeczu Neo-Nówki

1683

Szerokim echem odbiły się słowa księdza Rafała Soćki na temat występów kabaretowych. Duchowny we wpisie na Twitterze wyraził swoją negatywną opinię na ten temat. Zdaniem wielu była to reakcja na głośny skecz Neo-Nówki wyemitowany w Polsacie.

Ksiądz zabrał głos ws. kabaretów. W sieci huczy po skeczu Neo-Nówki
Ksiądz krytycznie ocenił polskie kabarety (Twitter, YouTube)

Ksiądz Rafał Soćko rozpoczął w mediach społecznościowych dyskusję na temat polskich występów kabaretowych. 31 lipca duchowny zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że "dzisiejsze występy kabaretowe to dno i wodorosty". Dodał również, że jest to jego przemyślenie po obejrzeniu jednego ze skeczów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wielu internautów postanowiło odpowiedzieć duchownemu. W wyniku wpisu ks. Rafała Soćko wywiązała się dyskusja pomiędzy komentującymi. Część uważała, że kapłan ma racje, gdyż ich zdaniem od dobrych kilku lat polska scena kabaretowa prezentuje niski poziom. Była również grupa, która twierdziła, że autor wpisu nie ma kompetencji do oceniania tego typu występów. Ten w odpowiedzi stwierdził, że ostatnio podobał mu się stand-up Wojciecha Cejrowskiego w Lublinie.

Znamienne jest to, że kler w Polsce jest znawcą od wszystkiego, nawet od kabaretów - stwierdził jeden z komentujących.

Czy poszło o skecz Neo-Nówki?

Zdaniem internautów skecz, który oburzył duchownego to "Wigilia 2022" autorstwa kabaretu Neo-Nówka. Występ grupy z Wrocławia na 27. Festiwalu Kabaretu w Koszalinie odbił się szerokim echem. Przedstawiono w niej scenę kłótni ojca z synem na temat poglądów politycznych. Roman Żurek wcielający się w oczytanego opozycjonistę w dość wulgarny sposób wypunktował na scenie największe grzechy PiS-u oraz bardzo krytycznie podsumował bezgraniczne poparcie dla partii rządzącej jego scenicznego ojca.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Skecz Neo-Nówki zdobył w ostatnich dniach ogromną popularność. Pomimo zapewnień księdza, że nie chodziło mu o ten konkretny występ, wielu internautów po prostu mu nie uwierzyło. Zdaniem komentujących nie był to niefortunny zbieg okoliczności, że wpis kapłana pojawił się na Twitterze dzień po emisji festiwalu na antenie Polsatu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Pan ma wszystkich chyba za głupszych od siebie. Tak właśnie Pana naszło, żeby bez jakiegokolwiek związku z tematem, o którym aż huczy wokoło, wtrącić akurat dzisiaj swoje przemyślenia na temat nędzy polskiego kabaretu - podsumował w kontrze internauta.
Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić