"Smażalnia dzieci". Wrocławianie krytykują przebudowę placu zabaw

32

Sporo kontrowersji wywołała modernizacja placu zabaw na jednym z wrocławskich osiedli. Prezydent miasta jest bardzo zadowolony z efektów inwestycji, a niektórzy mieszkańcy wręcz przeciwnie. - Smażalnia dzieci - piszą internauci pod postem Jacka Sutryka na Facebooku.

"Smażalnia dzieci". Wrocławianie krytykują przebudowę placu zabaw
Mieszkańcom Wrocławia nie podoba się metamorfoza placu zabaw (Facebook, Getty Images, Michel Uyttebroeck (Piccaya))

Przed kilkoma dniami prezydent Wrocławia Jacek Sutryk pochwalił się na Facebooku efektami przebudowy kolejnych terenów należących do wrocławskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Za szczególnie udaną inwestycję głowa miasta uznała modernizację podwórka przy ul. Falzmanna.

Wrocław. "Plastikowe zmiany" na placu zabaw

Prezydent Sutryk w poście na portalu społecznościowym wymieniał zalety przeprowadzonej metamorfozy - na ogrodzonym terenie położono nową nawierzchnię, stare i zużyte urządzenia dla dzieci, takie jak zjeżdżalnia czy huśtawka, także zamieniono na nowe.

Dodatkowo zapewniliśmy mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, oddając do ich dyspozycji plenerową siłownię. Na mieszkańców czekają tam takie przyrządy, jak m.in. "wioślarz", "biegacz", drabinki oraz twister. Miłej zabawy i udanego treningu - napisał na Facebooku prezydent Sutryk.

Z entuzjazmu, jaki płynie z wpisu prezydenta Wrocławia można wywnioskować, że spodziewał się on pozytywnych reakcji ze strony mieszkańców. Rzeczywistość była jednak zupełnie odwrotna. W sekcji komentarzy pod zdjęciem odmienionego placu zabaw pojawiło się wiele krytycznych wpisów.

To jest modernizacja na miarę naszych czasów! Teraz już na pewno dzieci nie będą się tam bawić w ciągu dnia - napisał jeden z internautów.
Kolejna smażalnia dzieci. Na zjeżdżalni można sobie odparzyć to i owo, a ten dach nad piaskownicą to jest śmiech na sali - skomentowała kolejna osoba.
Metamorfoza? Toż to przykład jak nie należy modernizować podwórek. Współczuję dzieciom smażącym się w słońcu latem - dodał inny użytkownik Facebooka.

To tylko kilka z wielu krytycznych opinii, jakimi podzielili się wrocławianie. Rzeczywiście, plac przed przebudową być znacznie bardziej zielony. Zdjęcia podwórka przed zmianami udostępniła na Facebooku partia Zieloni Wrocław. Na fotografiach widać, że wcześniej przyrządy dla dzieci umiejscowione były na trawniku wśród drzew. Trawę jednak zamieniono na sztuczną nawierzchnię.

Prezydent podmienił zdjęcie na bardziej atrakcyjne

Posłowie partii Zieloni udostępnili też zrzut ekranu z posta Jacka Sutryka krótko po jego opublikowaniu. Okazuje się, że po wysypie negatywnych komentarzy prezydent podmienił zdjęcie na nieco bardziej atrakcyjne. Nowa fotografia została zrobiona pod innym kątem i obejmuje trawnik otaczający ogrodzone podwórko.

To jednak nie uspokoiło mieszkańców. Rodzice martwią się, że ich dzieci korzystając z placu w czasie upałów posmażą się na słońcu. Do sprawy odniosło się wrocławskie TBS, które odpowiedziało na komentarz internautki, narzekającej na "plastikowe zmiany".

Nawierzchnia nowego placu zabaw nie jest duża, a zieleń wokoło została zachowana, łącznie z drzewami. Niektóre urządzenia zabawowe wymagają zastosowania odpowiedniej nawierzchni, dlatego nie są montowane na trawach czy innych nasadzeniach - skomentowało pod postem Jacka Sutryka TBS.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Będą "wakacje czynszowe"? "Trzeba przyjrzeć się polityce spółdzielni i wspólnot"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić