aktualizacja 

"Wszystko w rękach policji". Decyzja prokuratury po śmierci dziennikarza TVN

116

Prokuratura Rejonowa w Chorzowie podjęła decyzję o zawieszeniu śledztwa w sprawie zabójstwa Pawła K., dziennikarza TVN-u. Sprawca zabójstwa nadal nie został ujęty. Przepadł, jak kamień w wodę.

"Wszystko w rękach policji". Decyzja prokuratury po śmierci dziennikarza TVN
Kamil Żyła, morderca dziennikarza TVN (KMP Chorzów)

Prokuratura wyjaśnia, że zawieszenie śledztwa na tym etapie jest koniecznością.

To, co leżało po stronie prokuratury, zrobiliśmy. Dalszych czynności nie da się wykonać, bo nie ma podejrzanego o zabójstwo. Nie możemy go przesłuchać, dlatego wczoraj podjęliśmy decyzję o zawieszeniu śledztwa - powiedział szef chorzowskiej prokuratury, prok. Cezary Golik, cytowany przez "Fakt".
Wykonaliśmy to co było możliwe i uruchomiliśmy wszystkie narzędzia poszukiwawcze: list gończy, Europejski Nakaz Aresztowania, a wcześniej wystąpiliśmy o unieważnienie paszportu Kamila Żyły - dodał.

Spostrzegł też, że zawieszenie nie oznacza umorzenia śledztwa. Do przedawnienia takiej sprawy może dojść dopiero po 40 latach.

Kiedy wznowione zostanie śledztwo?

Obecnie wszystko jest w rękach policji. Specjalni śledczy pracują nad tym, by zatrzymać Kamila Żyłę. Wydany został list gończy, ale i Europejski Nakaz Aresztowania.

Jeśli tylko zostanie zatrzymany śledztwo zostanie wznowione - dodał prok. Golik.

Kamil Żyła jest poszukiwany ws. morderstwa, do którego doszło 27 marca 2022 roku. Przy Parku Śląskim w Chorzowie napastnik zadał dziennikarzowi TVN aż 50 śmiertelnych ciosów nożem. Miał w ten sposób zareagować na decyzję żony, która złożyła pozew rozwodowy i związała się z nieżyjącym już żurnalistą.

Kim jest Kamil Żyła?

Kamil Żyła urodził się w 2 sierpnia 1987 roku w Jastrzębiu-Zdroju. 34-latek jest szczupłej sylwetki, ma około 170-180 cm wzrostu, brązowe oczy i ciemne włosy, które mogą być pofarbowane na jasny blond. Mężczyzna posiada charakterystyczny tatuaż - logotyp klubu sportowego FC Barcelona.

Apelujemy do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu, o kontakt z Policją, osobisty albo telefoniczny, pod numerem 47 85 452 55 lub 112 - czytamy na stronie KMP w Chorzowie.
Zobacz także: Rozbił samochód na latarni. Pokaz głupoty amerykańskiego kierowcy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić