Śmierć Kamila. Marianna Schreiber napisała list otwarty do Zbigniewa Ziobry

56

Śmierć Kamila z Częstochowy dała początek debacie na temat metod zapobiegania krzywdzie dzieci oraz wysokości kar, jakie powinni otrzymywać oprawcy. Do grona oburzonych zalicza się Marianna Schreiber. Zdecydowała się zwrócić do samego Zbigniewa Ziobry.

Śmierć Kamila. Marianna Schreiber napisała list otwarty do Zbigniewa Ziobry
Marianna Schreiber głęboko przejęła się śmiercią Kamila z Częstochowy. Postanowiła nawet zwrócić się do Zbigniewa Ziobry (AKPA, AKPA, Michał Baranowski)

Śmierć Kamila z Częstochowy skłoniła wielu Polaków – w tym czołowych polityków – do refleksji nad przywróceniem kary śmierci. Pojawiły się również głosy, że krzywda 8-latka jest świadectwem klęski całego systemu pomocy społecznej i sądownictwa.

Śmierć Kamila z Częstochowy. Marianna Schreiber – list otwarty do Zbigniewa Ziobry

Marianna Schreiber nie ukrywa, że za śmierć chłopca obwinia w znacznym stopniu pracowników częstochowskich sądów, którzy zdecydowali o pozostawieniu Kamila pod opieką późniejszego oprawcy. Żona posła PiS zdecydowała się wystosować w tej sprawie list otwarty do Zbigniewa Ziobry, czyli prokuratora generalnego.

Założycielka partii Mam Dość opublikowała kopię listu na swoim koncie na Twitterze. Marianna Schreiber domagała się od Zbigniewa Ziobry odpowiedzi na pytanie, jak mogło dojść do zlekceważenia tak poważnego przypadku znęcania się nad dzieckiem. Zwróciła uwagę na fakt, że zaniedbanie i krzywda Kamila z Częstochowy były powszechnie znane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Dlaczego kobiety zostają policjantkami? Powodem często są rodzinne dramaty

Marianna Schreiber powołała się na rzecznika częstochowskiego sądu, który potwierdził, że w trakcie rozprawy stwierdzono brak podstaw do odebrania dzieci rodzinie, gdzie później doszło do skatowania Kamila. Założycielka partii Mam Dość wniosła o przeprowadzenie kontroli w tej instytucji.

– Co Pan minister w tej sprawie chce zrobić, żeby takie sytuacje nie miały miejsca w przyszłości? Jednocześnie wnosimy o przeprowadzenie kontroli w Sądzie Rejonowym w Częstochowie (...) wielokrotnie oddalał prośby z instytucji społecznych o odebranie dziecka patologicznym opiekunom – apelowała Marianna Schreiber w liście (Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić