aktualizacja 

Śmierć na konferencji prasowej. Nagranie z Egiptu trafiło do sieci

139

Muhammad al-Qahtani, prawnik z Arabii Saudyjskiej zemdlał podczas wystąpienia na konferencji w Egipcie. Jego życia nie udało się uratować. Mężczyzna miał 46 lat. W jego ostatnim przemówieniu chwalił prezydenta Egiptu.

Śmierć na konferencji prasowej. Nagranie z Egiptu trafiło do sieci
Śmierć przedstawiciela Arabii Saudyjskiej w Egipcie (Twitter)

Do szokującego zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 sierpnia, wieczorem. Saudyjski prawnik Muhammad al-Qahtani brał udział w konferencji w Egipcie, gdzie wygłaszał przemówienie na temat osiągnięć egipskiego prezydenta Abdela Fattaha Al-Sisiego,.

Zmarł podczas wystąpienia

Jak podaje portal arabi21.com, Al-Qahtani był prezesem zarządu Al-Salam Holding Company, jednego z największych przedsiębiorstw w Arabii Saudyjskiej. W mediach społecznościowych niesie się nagranie, na którym widać, co wydarzyło się podczas konferencji.

Przemawiający mężczyzna w pewnym momencie poczuł się źle i osunął na ziemię. Inni uczestnicy wydarzenia nie od razu zrozumieli, co się stało. Niektóre źródła opisują, że ostatnie słowa przedsiębiorca to: "Gdziekolwiek jesteś, śmierć cię ogarnie".

Natychmiast zawołano lekarzy, ale mimo długiej walki, nie udało się uratować przedsiębiorcy. W tej chwili nie ma informacji na temat możliwych przyczyn śmierci 46-letniego Muhammada al-Qahtaniego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Przedsiębiorca miał 46 lat

Dziennikarz Abdullah Elshrif napisał na Twitterze, że Al-Qahtani zginął w domu straży granicznej na konferencji arabsko-afrykańskiej, w której uczestniczyli przedstawiciele organizacji międzynarodowych, a także wielu ambasadorów z krajów arabskich.

Przekazano również, że był na konferencji ze swoją żoną z Emiratów, Aishą Al-Jabri. Pod filmikami, na których widać ostatnie momenty życia 46-letniego przedsiębiorcy posypały się kondolencje.

Niech Allah przebaczy mu, zlituje się nad nim i przyjmie go wśród swoich sprawiedliwych sług – piszą internauci.

Mohammad Fahad Muflih al-Qahtani był profesorem ekonomii i współzałożycielem saudyjskiej organizacji praw człowieka Saudi Civil i Stowarzyszenie Praw Politycznych (ACPRA), a w 2011 r. jej liderem. Był nazywany "jednym z najbardziej elokwentnych i żarliwych krytyków sądownictwa Arabii Saudyjskiej".

W marcu 2013 r. al-Qahtani został skazany na dziesięć lat więzienia i dziesięć lat zakazu podróżowania przez jego działalność na rzecz praw człowieka.

Zobacz także: Urlop po sezonie. Gdzie warto się wybrać?
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić