Śmierć przyjaciółek. Historia z Neapolu to przestroga dla każdego

76

Dwie przyjaciółki, Francesca Conte i Cinzia Imparato, zmarły w Neapolu z powodu zakażenia koronawirusem. Obie nie były zaszczepione.

Śmierć przyjaciółek. Historia z Neapolu to przestroga dla każdego
Dramat przyjaciółek we Włoszech. Zmarły na COVID-19 w 10 dni (Facebook)

Historia przyjaciółek z Włoch dobitnie pokazuje jak groźny potrafi być koronawirus. 71-letnia Francesca Conte pochodziła z Neapolu. Jej 54-letnia przyjaciółka, Cinzia Imparato, z okolic - z miejscowości Castellamare di Stabia. Obie chętnie spędzały ze sobą każdą chwilę, od kilku lat razem mieszkały w jednym mieszkaniu. Do czasu, gdy nie zakaziły się koronawirusem.

54-letnia Cinzia zmarła w ubiegłą sobotę. Początkowo chciała leczyć się w domu, jednak jej stan był na tyle poważny, że została przetransportowana do szpitala San Leonardo w Castellammare d Stabia do Cotugno w Neapolu.

Cinzia została zabrana bezpośrednio na intensywną terapię z powodu obustronnego zapalenia płuc już w zaawansowanym stadium. Niestety było już za późno.

71-letnia Francesca Conte, zmarła na oddziale intensywnej terapii 22 listopada. Chorowała wcześniej przewlekle na cukrzycę i choroby układu oddechowego.

Córka zmieniła zdanie

Zarówno Francesca jak i Cinzia nie były zaszczepione i obie deklarowały, że nie przyjmą szczepionki. Obie zmarły na Covid-19 w ciągu 10 dni.

Również byłam niezaszczepiona. Ale nie jestem tak radykalna w swoich przekonaniach jak moja mama. Miałam i nadal mam wątpliwości [co do tego, czy się szczepić - red.], ale ból po jej śmierci jest tak wielki, że sama idę się zaszczepić. Już zarezerwowałam sobie termin na przyszły tydzień - tłumaczy córka Angelita Conte w rozmowie z "Corrierre".
Zobacz także: "Bezwstyd". Był w klubie PiS. Tak skomentował wystąpienie Mejzy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić