aktualizacja 

Śmiertelna klątwa pulse deNura. Putin dostał ostrzeżenie

Gennadij Korban, szef sztabu obrony terytorialnej Dniepru zagroził prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi, że rzuci na niego "żydowską klątwę", jeśli na miasto spadnie jeszcze choćby jedna rosyjska rakieta. Według starożytnich wierzeń po nałożeniu klątwy o nazwie pulsa deNura człowiek umiera w ciągu roku.

Śmiertelna klątwa pulse deNura. Putin dostał ostrzeżenie
Władimir Putin (Getty)

O rzucaniu klątwy na Putina napisał na swojej stronie na Facebooku po tym, jak w piątek na Dniepr spadły kolejne rosyjskie pociski. W wyniku ataku w mieście zginęło 3 cywilów. "Putin, zaatakujesz miasto jeszcze raz, a otrzymasz pulsa deNura!" - napisał Korban.

"Śmiertelna klątwa" pulsa deNura

Pulsa deNura jest w literaturze talmudycznej wyrażeniem przenośnym, oznaczającym bolesną karę na poziomie niefizycznego, esencjalnego świata. Jest to rzekomo starożytna ceremonia kabalistyczna, w której przyzywane są niszczące anioły.

Mają one zablokować niebiańskie przebaczenie grzechów podmiotu i wówczas wywoła to wszystkie przekleństwa z Biblii, co spowoduje jego śmierć. Klątwa jest kontrowersyjna, ponieważ rzekomo została przywołana przeciwko kilku współczesnym postaciom politycznym.

Klątwa pulsa deNura. Są warunki

Żeby klątwa działała - według wierzeń - muszą zostać spełnione określone warunki. Jeden z nich - może być stosowana tylko przeciwko Żydom. Portal "Obozrevatel" przypomina, że od czasu do czasu pojawia się kwestionariusz wymiany paszportu, wypełniony rzekomo przez samego Putina w 2000 r., z którego wynika, że ​​jego matka była Żydówką.

Inna nienaruszalna zasada - klątwę można rzucić tylko na kogoś, kto stwarza zagrożenie dla narodu żydowskiego.

Zobacz także: "To nie jest wojna Putina, to wojna Rosjan". Ekspertka o społecznym poparciu dla Kremla
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić