Smutek w Beskidach. Nie żyje zasłużony ratownik i instruktor GOPR

18

Smutne wieści z Beskidów. Zmarł zasłużony ratownik i instruktor Beskidzkiej Grupy GOPR Maciej Klimczak. W latach 60. był naczelnikiem Grupy Krynickiej GOPR.

Smutek w Beskidach. Nie żyje zasłużony ratownik i instruktor GOPR
Nie żyje zasłużony ratownik i instruktor GOPR Maciej Klimczak (Facebook)

18 stycznia zmarł ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR w sekcji Szczyrk. Przykrą informację przekazano w środę na facebookowym profilu GOPR Beskidy. Przyczyna jego śmierci nie została podana do informacji publicznej.

Nie żyje zasłużony ratownik GOPR

Maciej Klimczak był ważną postacią dla polskiego ratownictwa górskiego. Pracę w ratownictwie rozpoczął w Tatrach, a w latach 60. został ratownikiem Grupy Krynickiej GOPR. Przez pewien czas pełnił tam funkcję naczelnika.

W latach 70. Klimczak przeniósł się na stałe do Grupy Beskidzkiej GOPR, gdzie był zarówno ratownikiem, jak i instruktorem ratownictwa górskiego. Ratował ludzi do swoich ostatnich dni. Niestety, to już kolejna osoba związana z Grupą Beskidzką, która odeszła na początku 2022 roku.

W styczniu na wieczny dyżur odeszli zasłużeni ratownicy GB GOPR: Bogusław Bochynek i Jan Zwoliński, a także Pani Maria Helena Gowin wieloletnia gospodyni schroniska na Hali Lipowskiej bardzo związana z naszym pogotowiem.

Pogrzeb Macieja Klimczaka odbędzie się 3 lutego o godz. 13. w kościele pw. św. Antoniego w Krynicy-Zdroju. Ratownik zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. św. Włodzimierza.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ferie zimowe bez zakażenia COVID-19? "Jak najszybciej przyjąć dawkę przypominającą"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić