Tragiczny finał poszukiwań. Dla kobiety z Nowego Sącza było już za późno

12
Podziel się:

Bieszczadzcy goprowcy od czwartku szukali dwóch osób. Jedną udało się znaleźć w piątek. Niestety 67-latka z Nowego Sącza już nie żyła. Ratownicy wciąż poszukują zaginionego mężczyzny.

Tragiczny finał poszukiwań. Dla kobiety z Nowego Sącza było już za późno
Poszukiwania prowadzono przy pomocy drona. (Facebook)

Bieszczadzcy goprowcy w ciągu ostatnich dni mieli ręce pełne roboty. W środę o pomoc do GOPR-u zwróciła się policja. Poszukiwano mężczyzny w Bukowsku. W tym celu wykorzystano drona. Niestety do tej pory nie udało się zlokalizować zaginionego mężczyzny

Oprogramowanie Saruav przy pomocy skomplikowanych algorytmów przeszukuje zdjęcia pod kątem tych, na których potencjalnie możne znajdować się człowiek. Jeśli program wskaże potencjalne miejsce, analityk potwierdza lub odrzuca wytypowanie jako trafne lub błędne wskazanie – wyjaśniają ratownicy.

Wśród poszukiwanych była też kobieta z Nowego Sącza. W tym wypadku wykorzystano te same systemy. Udało się znaleźć poszukiwaną, jednak za późno. W piątek poinformowano o tym, że kobieta już nie żyła, gdy dotarła do niej pomoc.

Miejsce odnalezienia znajdowało się poza wskazanymi sektorami do przeszukania przez naszych operatorów drona – informują bieszczadzcy goprowcy.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Ferie zimowe z dziećmi w górach. O czym pamiętać na szlaku?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić