Smutne wieści z Ukrainy. Nie żyje Thalito do Valle

Thalito do Valle była pochodzącą z Brazylii modelką. 39-latka zginęła na wojnie w Ukrainie. Mogła wieść spokojne i bajkowe życie, ale poświęciła własne bezpieczeństwo, aby pomagać innym.

Smutne wieści z Ukrainy. Nie żyje Thalito do Valle
Thalito do Valle już wcześniej brała udział w misjach na całym świecie (TikTok, thatadovalle)

Jak podaje portal "Daily Mail", jeszcze przed wyjazdem do Ukrainy Thalito do Valle miała na koncie walkę z ISIS w Iraku. Po wybuchu wojny w Ukrainie 39-latka zdecydowała, że wesprze ukraińską armię w walce z rosyjskim najeźdźcą.

Nie żyje Thalito do Valle. Modelka walczyła w wojnie w Ukrainie

Thalito do Valle zginęła w ataku rakietowym, jaki Rosjanie przypuścili m.in. na bunkier w Charkowie w północno-wschodniej Ukrainie, w którym aktualnie przebywała. Poniosła śmierć zaledwie trzy tygodnie po tym, jak zaoferowała pomoc ukraińskiej armii.

Od początku wojny w Ukrainie Charków pozostawał obiektem intensywnego bombardowania przez siły rosyjskie. Thalito do Valle nie była jedyną obywatelką Brazylii, która zginęła w ostrzale. Śmierć poniósł również 40-letni Douglasa Burigo, który wrócił do bunkra, aby znaleźć do Valle.

Thalito do Valle regularnie informowała opinię publiczną o wydarzeniach, jakie mają miejsce w Ukrainie. Modelka wykorzystywała w tym celu m.in. swój kanał w serwisie TikTok.

Brazylijka od wczesnej młodości angażowała się w obronę najsłabszych. Zanim zaczęła uczestniczyć w misjach humanitarnych, studiowała prawo oraz zajmowała się modelingiem i aktorstwem. Jednocześnie uczestniczyła w ratowaniu i opiekowaniu się zwierzętami oraz współpracowała z organizacjami pozarządowymi.

Jeszcze w Iraku 39-latka przeszła szkolenie snajperskie. Po zakończeniu wojny w Ukrainie planowała książkę o swoich doświadczeniach w walce z Rosją.

Zobacz także: Zobacz też: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić