oprac. Robert Czykiel| 

Sony odkryło karty. Gracze w końcu zobaczyli PlayStation 5

3

Czwartkowy pokaz Sony był poświęcony przede wszystkim prezentacji gier, które trafią na PlayStation 5. Japońska firma jednak pokazała też po raz pierwszy wygląd konsoli. Czy znamy już jej cenę?

Sony odkryło karty. Gracze w końcu zobaczyli PlayStation 5
Sony pokazało PlayStation 5 (Materiały prasowe)

Gracze z niecierpliwością czekali na oficjalny pokaz Sony, który został zapowiedziany na czwartkowy wieczór. Wiadomo było, że zostaną zaprezentowane pierwsze gry, które trafią na PlayStation 5. Wszyscy jednak liczyli po cichu, że zostanie ujawniony wygląd konsoli.

PlayStation 5. Sony pokazało wygląd konsoli

Japoński gigant nie rozczarował miłośników elektronicznej rozgrywki. W trakcie internetowego pokazu graczom ukazała się konsola dziewiątej generacji. Jej stylistka nawiązuje do pada, który został ujawniony już kilka miesięcy temu.

W PlayStation 5 dominuje biel, która jest przełamana czarnymi wstawkami oraz niebieskim podświetleniem. Wszystkie akcesoria będą w takiej samej kolorystyce. Co jednak ciekawe, Sony ujawniło, że będą dwie wersje konsoli.

Zobacz także: PS5 Hardware Reveal Trailer

Pierwsza będzie z napędem Blu-Ray, a druga bez niego. Ten drugi model będzie odtwarzać wyłącznie cyfrowe wersje gier. Dzięki temu będzie tańszy.

PlayStation 5. Kiedy premiera? Jaka cena?

Gracze jednak nadal nie znają oficjalnego terminu premiery. Na razie wiadomo, że PlayStation 5 ma się pojawić w sklepach pod koniec 2020 roku. Drugą zagadką jest cena.

Zobacz także: Gramy w Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2. Kontynuacja słynnej gry RPG

W tej kwestii nadal można opierać się wyłącznie na plotkach. Najnowsza pochodzi z brytyjskiego Amazona, w którym pojawiła się cena 599,99 funtów za PS5 z dyskiem SSD 2 TB. To by oznaczało, że w Polsce będzie kosztować około 3 tys. zł. Podkreślamy jednak, że to wciąż jedynie plotka.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić